přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, 2ManDVD

2ManDVD

Nestává se to sice nějak zvlášť často, ale stává se to. A vlastně mi to vůbec nevadí. Ostatně "cvičení dělá mistra".


reklama

Prostě někdy autor programu na žádost o zařazení překladu nereaguje. Třeba už danou e-mailovou schránku nepoužívá, ale když není jiný kontakt? Dá se to pochopit, je snadné s tím žít. Vznikají z toho i malé komplikace, jako když člověk nemá přesnou představu, jestli už na věci někdo pracoval, což posuzuje jednoduše třeba rychlým nahlédnutím do složky s překlady ve zdrojových souborech k programu. A tak se do toho může časem znovu pustit zase někdo další. Pozitivní na tom ovšem je, že cvičení dělá mistra. :-)

2ManDVD slouží pro přípravu DVD s videi. Autorem je stejně jako v případě SMILE Stéphane Gibault. Pokud najdete v překladu vícekrát ve slovním spojení předponu multi-, bude to i tím, že jsem se opět podíval na film Pátý element a tam se to "multipasy" jenom hemží. :-) Časem by se dalo uvažovat o zkrácení na "média".

Již z názvu je patrné a program to o sobě sám tvrdí, že je následníkem programu ManDVD. Jinak bych řekl, že to chce výkonnější stroj, než na jakém jsem zatím zkoušel už jen to spuštění.

Ale je tu ještě jedna možnost. I když jsem program nezkoušel na svém čtyři roky starém nojbůku :-), když teď vidím, jak se celý běh systému a programů znatelně zrychlil poté, co jsem provedl úplné přeinstalování systému stylem, při kterém jsem nechal instalátor smazat úplně vše včetně oddílu, na kterém byla kdysi Windows, uvažuju o tom, že si člověk časem během instalování kvant programů a postupných aktualizacích distribuce zpomalení systému přivodí sám, aniž by tušil, oč vůbec jde, a co s tím dělat, když na tohle zrovna nepomýšlí.

Teď pár dní po dokonení práce na 2ManDVD jsem při prohlídce internetu, abych zjistil, jestli by se někdo tohoto článku dopátral, kdyby zadal název programu, objevil několik měsíců starý překlad Vladimíra Jarého. Jeho soubor, který nabízí ke stažení, v poslední verzi programu z konce listopadu ale také není. I proto jsem se dal vesele do překladu. Odpovídá počtu řetězců z té doby. Je jich o pár desítek méně než v tom mém.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

2ManDVD
fri 18. 02. 2010, 11:29:27
Odpovědět  Odkaz 
Výše zmíněná úvaha se změnila v tomto případě v tom smyslu, že autor se ozval, podal vysvětlení, a vydal s novou verzí programu i češtinu.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016

Tagy