přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, ColorCode

ColorCode

Vítězství je naše


reklama

Právě vyšla nová verze hry ColorCode Dirka Laebische. Ještě jsem úplně nepochopil, jak se to hraje, ale to bych od sebe chtěl o něco víc, než jsem tomu zatím věnoval - jeden vážnější pokus s výsledkem, kterým ale nebylo vítězství ve hře.

V nové verzi této roztomilé hry s kameny různých barev se objevil zaktualizovaný překlad, který se mi opravdu povedl, protože jsem si s ním nějakou chvíli s chutí pohrál. Došlo k rozšíření všelijakých možností nastavování.

V případě ColorCode jde o vyspělý klon hry MasterMind s, jak již bylo napsáno, mnoha různými možnostmi herních nastavení. Stupeň obtížnosti začíná na velmi lehké úrovni, ale hru lze nastavit tak, aby byla velmi náročná. Takže je i pro lidi, kteří si myslí, že jsou v tomto nároční. :-)

Lze spojit vybraný počet barev kamenů (od dvou po deset) s vybraným počtem polí (sloupců), do kterých je pak umísťujeme, a povolit nebo zakázat kameny stejné barvy. K tomu si můžeme vybrat z pěti přednastaveních stupňů obtížnosti.

Hra má rovněž celkem schopného vestavěného řešitele, takže je možné pro nás nechat počítač hádat, což je taky velmi zajímavé se zeptat. Proč by ten počítač měl tohle pro nás dělat? Dalo by se to s vedlejším úmyslem přeložit jako hádat pro sebe, ale to by byl překlad nepřesný. Hádá pro vás. (Údajně nepodvádí. :-)

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016