přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Comic Seer

Comic Seer

08_Comic_Seer.png

Laskavému čtenářstvu se představuje jeden z nejrychlejších a nejvýkonnějších prohlížečů, čtečka a správce kreslených příběhů.


reklama

Comic Seer je (nebo chce ideálně být), jak se dočteme na stránkách projektu, nejrychlejší a nejvýkonnější aplikací na prohlížení, čtení a spravování vašich komiksů. V současnosti je program dostupný pro Windows a pro Linux a podporuje soubory CBR (rar), CBZ (zip), a jednotlivé obrázkové soubory. Vyvíjí jej Adam Jordan.

05_Comic_Seer.png

Prostor pro kreslený příběh zvětšíte složením nástrojového pruhu, anebo můžete rovnou přejít do režimu celé obrazovky.

09_Comic_Seer.png10_Comic_Seer.png

Taky není potřeba mít na levé straně pořád otevřenou knihovnu, nebo dole panel pro práci se záložkami.

 04_Comic_Seer.png06_Comic_Seer.png

Podpora pro lokalizaci rozhraní byla přidána před pár týdny, a i když jsem k tomu vyzýval autora už před rokem, čas pro to přišel někdy před 23. březnem, kdy to bylo oznámeno s jedním vydáním programu. Sám jsem si toho všiml celkem náhodně sám od sebe před několika dny. A to mě přivedlo k tomu, že jsem se začal zajímat o to, jestli je program zralý pro jeho představení veřejnosti. Když už jsem začal dělat obrázky, tak ať to funguje, aby nebyly řeči. A skutečně díky mému upozornění na nefunkčnost některých klávesových zkratek vývojář během dneška dal tyto věci do pořádku.

14_Comic_Seer.png

Samotná myšlenka, že by mělo být na obrázcích něco zajímavého vidět, mě přivedla k tomu, abych něco takového sehnal. Český komiks měl v minulých desetiletích co nabídnout, jak je to teď nevím. Tady vidíte kvalitní čtivo: Arnal a dva dračí zuby, nebo Galaxia, která vycházela v abc mladých techniků a přírodovědců. Až donedávna jsem netušil, že se tyto věci dají v dnešní době celkem snadno sehnat. Ještě se lépe podívat po Vzpouře mozků, a dojetí mě nemine. Už nyní mi vzpomínka vehnala úsměv do tváře.

Ovládání programu si uživatel po spuštění prohlížeče nastuduje na úvodní stránce s informacemi o užívání nástrojů a zkratek pro základní činnosti, doporučení pro běžné postupy.

01_Comic_Seer.png02_Comic_Seer.png03_Comic_Seer.png

Mezi nástroji naleznete kupříkladu lupu - zvětšovací sklo. Na úvodní stránce, která je kvůli krátkosti označena jako Start, se lze také dočíst o posledním vývoji prohlížeče.

12_Comic_Seer.png

Zvláště bych upozornil na to, že Knihovna se používá rozumně tak, že máte ve vybrané složce, například nazvané Kreslené příběhy, umístěnou celou svoji sbírku. Při rozšířování sbírky jde vskutku hlavně o to vybrat nějaké umístění. V dialogu, který mi připadal jako správce souborů, jsou vidět jen složky. S přidáváním souborů do knihovny tímto způsobem se počítá nejspíš až do budoucna. Jednotlivé soubory se nyní přidávají přes funkci Otevřít.

11_Comic_Seer.png

Dále jsem zrovna nechápal, jak se, aniž bych používal nástrojový pruh, dostanu o stranu zpět/o stranu vpřed. Jde to, a řekl bych, že i díky tomu, že jsem se na to ptal, je informace o tom na úvodní stránce (start) nyní podána tak, aby byla po ruce. Předtím tam totiž byla jen rada, abych použil levého tlačítka myši. Dělal jsem to, ale byl v tom jasný rozpor, a usilovným klepáním na stránku kresleného příběhu jsem dosahoval úspěchu jedině v tom, že jsem vytrvale šel o stranu zpět. Dost dobře jsem nechápal ten určitý směr, ale teď už to vím. Směr se ovládá tím, že se buď klepnutí umístí na levou (zpět) nebo pravou (vpřed) polovinu strany. Na obrázku výše je ukázka s předchozím popisem. Proto přátelé si pamatujte, tady zpět/vpřed dává smysl, ale v životě jdete: Vpřed a nikdy zpět.

 13_Comic_Seer.png

Také najdete okno s volbami pro nastavení několika věcí. Jestli pro vás bude mít smysl cokoli na výchozím nastavení programu měnit, uvidíte, až ten čas přijde.

07_Comic_Seer.png

Na abclinuxu někdo oslavuje své dnešní narozeniny tím, že se v dotazníku ptá na to, kterýže velikán se dnes narodil. Chvíli jsem uvažoval, že bych navrhl, aby byl dnešní den prohlášen za Mezinárodní den překladatelů. To je však pasé. Jak jsem jednoduchým dotazem zjistil, den přesně s tímto názvem už máme. Budu citovat text o tomto dni (MDP) okopírovaný z internetu: "Mezinárodní den překladatelů nebyl určen na 30. 9. jen tak. V tento den slaví svátek patron překladatelů svatý Jeroným. Tlumočníci či překladatelé jsou v dnešním světě poměrně důležitá povolání, neboť se celý svět globalizuje a propojuje a s nástupem informačních technologií zrychluje a nejen obchody probíhají mezinárodně i mezikontinentálně a v mnoha případech se bez překladu neobejdeme."Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 3,50 | Hodnotilo: 4
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016