přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Dust Racing 2D

Dust Racing 2D

08.png

Tři, dva, jedna. Teď! A jedéeeem...


reklama

Dust Racing 2D je hezká závodní hra s autíčky. Vedle vlastního závodění si můžete užít vytváření nových okruhů, protože je vybavena i editorem úrovní. Píšu o ní proto, že se to k vánočnímu času hodí. I když by bylo snadné vzít jen o několik dní dříve na stránkách fripohledu zveřejněný text o prohlížeči elektronických knih Azardi, nebo tamtéž již dříve přinesené pojednání o programu určeném pro orientační běžce: Open Orienteering, tedy spíše pro ty mezi nimi, kteří ony mapy pro orientační běh tvoří.

01.png
Dust Racing 2D je hra dvojrozměrná, kdy se na věc díváte shora a s pomocí čtyř tlačítek na klávesnici se snažíte dohnat a předehnat ty závodníky, co upalují před vámi. S jiným způsobem přiřazení kláves, než je to výchozí, jsem si ještě nehrál. Zatím zkušenosti sbírám, jsem pořád u první tratě, a dělá mi čím dál menší potíže se na ní vůbec udržet. Chce to buď tolik nešlapat na plyn, anebo se naučit používat brzdy, anebo zatáčky krosit spojením umění obého, tak abyste nevyletěli z dráhy, anebo vám řezání zatáček přes trávník spíše pomáhalo, než nepomáhalo. Když se totiž dostanete mimo dráhu, vlivem změněného povrchu dochází, jak zjistíte, ke ztrátě hybnosti vašeho miláčka autíčka. Dostat je zpátky na povrch jízdního okruhu závodiště vás okrádá o sekundy/vteřiny, jak chcete, a tím pádem o umístění v poli ostatních závodníků. Snažíte se, aby váš malý řidič jel přiměřeně rychle, ani moc rychle (na trati s rizikem opuštění trati), ani moc pomalu (po trávě). Je možné, že během hry začnete přemýšlet nad tím, proč některé stromy rostou zrovna tam, kudy projíždíte, nebo jak moc těžké je to vozítko, které tlačíte před sebou. Ale, přátelé: Takový je život.


02.png

K současnému stavu překladu budiž řečeno tolik, že nejvážnějším problémem, který by rozptyloval vaši pozornost (rozhodně se zbytečně nerozptylujte ani při přípravě na závod ani při něm!) jsou nyní ta dvě písmenka v oknech s nastavením: Na. Má to samozřejmě znamenat volbu Zapnuto. Došlo k tomu nejspíše tak, že v překladovém souboru je to "On" dvakrát, a jen jednou přeloženo jako Zapnuto, což vedlo k falešné spokojenosti - jakože vše v pořádku, přece když už to mám jednou jako zapnuto, tak snad se ten řetězec používá všude, a vida, ono to nebylo v pořádku, a z toho potom tato potíž. Jinou věcí je nepřítomnost diakritiky. To se zřejmě nějak časem s dalšími verzemi zlepší.


03.png

Před časem došlo silou vlivu hlavního programátora Jussiho Linda ke změně z výchozího nastavení hry na okenní režim, ve kterém jsou pořízeny obrázky pro tento článek (Jussi podobně jako já teď okenní režim používá jen na ty snímky obrazovky), na výchozí celoobrazovkový. Když tak nad tím teď zauvažoval, jak hráče navést ke snazšímu pochopení, jak využít voleb v nastavení, aby se přepnul do okenního režimu, tak jej úvahy možná povedou k tomu, aby použil, jak napsal, místo textů Rozlišení v režimu na celou obrazovku/Rozlišení v okenním režimu něco jako Vybrat režim na celou obrazovku/Vybrat okenní režim. V současnosti byste měli udělat to, že klepnete na položku pro nastavení rozlišení okenního režimu, zde vyberete požadované rozlišení v obrazových bodech, a potom operaci dokončíte následováním závěrečných pokynů.


04.png

Pro zpestření prostředí hry jsem navrhl, že by pro umocnění herního zážitku mohly být přidány nějaké raketové systémy namontované na karosérii vozu, nitro - jako palivo dusík, jak to známe ze slavnějších závodních sérií, nebo třeba vodík jako druhá možnost. Teď mě napadají rovnou raketové motory, jako je má pan Batman ve svém netopýřím dopravním prostředku. Nebo co třeba zneviditelnění autíčka (stealth mode) - k čemu by ale toto vlastně bylo dobré? Já bych kupříkladu navrhoval větší pestrost obrázků při pohybu v oknech s nastavením. Třeba by šlo přidat tam nějakou kočičku.

05.png

Jussi přiznal, že hra jistě potřebuje dál rozšířit rozmanitost, a tak plánuje vybuchující/výbušné sudy, větší 2x2 dlaždice, mosty, jestli tomu dobře rozumím, možnost vidět měnící se stav poškození, jak do sebe autíčka během hry narážejí. To s těmi alternativními palivy se mu celkem zamlouvá, a prý by se to dalo dost lehce zavést.

06.png07.png

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 2,70 | Hodnotilo: 20
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Dust Racing 2D
fri 28. 12. 2013, 10:55:19
Odpovědět  Odkaz 
Jsem rád, že hra zaujala. Zatím jsem byl schopný sledovat i ty "školní známky": 1+5+1+1. To není špatné. To je velice dobré.
Dust Racing 2D - Třináctka je moje oblíbené číslo
fri 29. 12. 2013, 10:20:39
Odpovědět  Odkaz 
Zatím stíhám sledovat. Přibyla pětka: 1+5+1+1+5=13, 13:5=2,6.
Třináctka je moje oblíbené číslo. Hodně mě potěšilo, když mi kalkulačka ukázala ten součet.
Dust Racing 2D
fri 29. 12. 2013, 20:49:42
Odpovědět  Odkaz 
1+5+1+1+5+5=18, 18:5=3,0
Dust Racing 2D - Jóoooo...
fri 31. 12. 2013, 21:27:33
Odpovědět  Odkaz 
Po předlouhé řadě posledních míst, po dlouhé řadě sedmých míst, jsem dojel druhý, a tím se odemkla další trať - Monza.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016