přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Fontmatrix

Fontmatrix

reklama

Fontmatrix_10.png

Tak jsem přišel na to, kde je teď kód Fontmatrixu. Taky jsem se vzdáleně dozvěděl z článečku, na který jsem byl upozorněn, že jeho vývojář musel před časem z nějakých mně blíže neznámých důvodů s prací na něm přestat. Uvidíme, jestli na něm nějaké větší změny budou schopni provádět lidé, které zajímá.

Fontmatrix_1.pngFontmatrix_11.pngFontmatrix_12.png

Alespoň z pohledu vzhledu rozhraní jistě vidíte určitou změnu oproti verzi 0.6/0.6.1 z doby před třemi lety. Jestli je to ještě dílo Pierra Marchanda (to je ten vývojář, který stál u zrodu programu a pracoval na něm), nebo je to výsledek toho období pro mě dejme tomu od roku 2010 podnes, nevím.

Fontmatrix_3.pngFontmatrix_4.pngFontmatrix_2.png

Z toho původního SVN úložiště jej vytáhl Alexandre Prokoudine, který nato zřídil místo, kde je ke stažení verze 0.9.99, což je jistě báječné číslo, ke skoku na verzi 1.0 odtamtud zbývá už jen krůček, ale nevím, kdy k němu má dle záměru lidí kolem projektu dojít. Alexandre je zřejmě schopen ten projekt v Githubu na určité úrovni udržovat. V odkazovaném příspěvku ke stavu Fontmatrixu jsou nejčerstvější informace, co jsem tak teď přečetl. Naposledy nahrál nejprve můj soubor, co jsem se do projektu snažil dostat už před nějakým tím pátkem (pro verzi 0.6/0.6.1), a dnes i jeho doplnění. A nějaké věci kolem vzhledu programu si už nejspíš zasloužily jeho pozornost. V roce 2009 napsal článek, ve kterém seznamoval s novinkami ve verzi 0.6.

Fontmatrix_5.pngFontmatrix_6.pngFontmatrix_7.png

Na to, že se něco kolem projektu děje, jsem přišel tak, že jsem nainstaloval Fontmatrix v Kubuntu, a viděl jsem, že je to jaksi jiné, a podíval se na číslo verze, které mě, jak jsem napsal výše, svou hodnotou zaujalo. Ale ti tvůrcové balíčků, to jsou ti, co dělali ten balíček (možná jde jen o balíček pro Debian a Ubuntu a odvozené distribuce), to (jakož i podle Alexandrova mínění, jestli si dobře vykládám jeho vlastní slova) pohnojili (podělali, chcete-li), takže program neobsahuje jazyky (lokalizace), je v angličtině, a není, kam soubor s překladem nahrát; a taky tam není systém nápovědy - uživatelská příručka, nejsou tam dokonce ani textové ukázky - prostě chybí sdílená data. To ho muselo trošičku naštvat, když už ten ruský překlad rozhraní předtím doplnil. :-)

Fontmatrix_8.pngFontmatrix_9.pngFontmatrix_13.png

Takže to teď vidím pro zájemce tak, že stáhnou zdrojáky v archivu, co jsou dostupné, program nainstalují (žádné problémy ani složitost jsem nezaznamenal), a nahrají soubor qm. Na nějaké automatické vytvoření toho archivu se Prokoudine teprve bude muset podívat. Jestli to udělá ručně, tak vám odpadá ten krok s vlastnoručním nahráním souboru fontmatrix-cs.qm.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016