přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, HandBrake

HandBrake

18.png

Známé zátiší, jehož význam se ozřejmí, když program použijete. (Po dokončení kódování vás program vyzve k odložení sklenice s koktejlem.)


reklama

Na převádění obrazových záznamů do jiných formátů a s pozměněnými vlastnostmi v dnešní době vedle jiných s úspěchem využijete služeb převaděče HandBrake. Jedním z cílů převaděčů bylo a ještě nejspíš i je dosáhnout co nejmenší velikosti souboru při udržení koukatelné úrovně obrazu.

01.png

Obrázky ukazují hlavní okno programu po spuštění a nahrání filmu Cesta do pravěku od Karla Zemana, se kterým si můžeme začít dělat, co chceme, hlavně však to, co nám program dovolí. V rolích herců tu vystupují malí chlapci, kteří si plní svá dětská přání, když zažívají dobrodružství a objevují jim neznámý svět. Nejprve jsem si myslel, že doba kamenná není jako film zpracována. Ale uvědomil jsem si, že přece máme trilogii Osada Havranů, Na veliké řece a Volání rodu, příběhy inspirované románem Eduarda Štorcha, kde vystupují postavy jako Havranpírko a Sokol.

09.png10.png11.png

HandBrake má vypracovánu nápovědu v anglickém jazyce, na kterou se dostanete přes položku hlavní nabídky Nápověda zde po staru vedenou jako Průvodce. Tuto jsem ale nyní pohotově změnil na Příručka (guide tu lze překládat stejně jako manual).

Snímky postupně seznamují s obsahem jednotlivých karet s nastaveními parametrů záznamu (obraz, zvuk, titulky a další); včetně zvýraznění jednoho již opraveného překlepu. Pokračuje se položkami hlavní nabídky, kartami okna s nastavením chování programu. Je vidět, že ne všechny texty jsou přeloženy (možná zatím nebyly označeny jako řetězce určené k překladu). Vypadá to, že toto vydání programu, které jako první přineslo lokalizaci, zachycuje stav vývoje z loňského roku.

02.png03.png04.png05.png06.png07.png08.png

Na stránkách jsou zmiňovány některé přednosti: vestavěná přednastavení. Ta mají podstatně zrychlit práci na nastavování, když už je po ruce profil přichystaný pro určité zařízení, nebo aby splnil očekávání, když jde o kvalitu výsledku. Jednoduché, snadné, rychlé. Ti, kdož chtějí více voleb, neodejdou zklamáni. Mohou si vyhrát se základními i pokročilými nastaveními.

12.png13.png14.png

Když přijde na to, co můžete HandBrake předložit, tak HB si na vstupu poradí s většinou běžných multimédií a DVD bez ochranných opatření. Co se týče výstupu, tak zde je přehled:

Souborové kontejnery: .MP4(.M4V) a .MKV

Kodéry obrazu: H.264(x264), MPEG-4 a MPEG-2 (libav), a Theora (libtheora)

Kodéry zvuku: AAC, CoreAudio AAC/HE-AAC (pouze OS X), MP3, Flac, AC3, nebo Vorbis

Audio Pass-thru: AC-3, DTS, DTS-HD, AAC a skladby MP3

15.png16.png17.png

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 4,00 | Hodnotilo: 5
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blog