přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, iTest

iTest

Tak a od učení přejdeme rovnou ke zkoušení. No, co jste asi tak čekali? :-)


reklama

V případě iTestu jde o jednoduchou aplikaci, která umožňuje vzít si z počítačem řízeného zkoušení to nejlepší. Je složena ze dvou částí. První je iTestServer, který pracuje jako server a dále jako editor datábází s otázkami a odpověďmi, a druhou je iTestClient, který slouží studentům pro připojení k serveru a je to pro ně klient používaný kvůli zkoušení.

S iTestem je potom snadné vytvářet a uspořádávat databáze otázek a odpovědí, nastavit server a tiskárnu, připojit každému studentovi klientský počítač, který tvoří zkoušku podle nastavení serveru.

Program je dostupný v mnoha jazycích, z nichž byl pro jeho rychlý převod do češtiny důležitý jazyk slovenský, který jsem pro jeho výraznou podobnost s češtinou :-) použil jako předlohu, u níž jsem jen nastavil český jazyk a dal se okamžitě do úprav, abych následně zjistil, že kromě menšího překladového souboru pro iTestClienta je potřeba přeložit několikanásobně větší soubor pro iTestServer. Takový už je život..., prostě jednoduchý. :-) Teď už je vše připraveno pro další vydání, tentokrát s češtinou.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blog