přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kid3

Kid3

"Nechte si ty svoje kidy." :-)


reklama

Právě vyšla nová verze programu Kid3, která mi padla do oka především kvůli možnosti rozšířit sbírku přeložených rozhraní k programům, které nějakým způsobem pomáhají milovníkům hudby při zacházení s vytvořenými soubory. Slouží úpravám značek spojených se zvukovými soubory.

Také jsem po delším čase opět ocenil šikovné nástroje pro tuto práci obsažené přímo v Amaroku, když jsem potřeboval převzít kvůli řazení ve sbírkách názvy pro záznamy stažené z Deutsche Welle z názvů, které nesou soubory, pod kterými jsem je postupně uložil. ale předpokládám, že teď, když jsem dokončil překlad programu Kid3, vyzkouším i jej. Co kdyby to šlo dělat ne po jednom kousku, ale hned u všech najednou. Uvidím, jestli to tak jde dělat, jestli je toho Kid3 tímto způsobem vůbec schopen. Jinak to byla radostná práce na překladu, zvládnutá rychle.

Na stránkách projektu se o něm píše: "Chcete-li snadno provést hromadné označení více souborů MP3, Ogg/Vorbis, FLAC, MPC, MP4/AAC, MP2, Speex, TrueAudio, WavPack, WMA, WAV a AIFF, aniž byste museli tutéž informaci zadávat opětovně znovu, a chcete-li mít kontrolu jak nad značkami ID3v1, tak ID3v2, potom je Kid3 programem, který hledáte."

Lze s ním tedy provádět tyto úpravy:
Upravovat značky ID3v1.1
Upravovat všechna políčka ID3v2.3 a ID3v2.4
Převádět mezi značkami ID3v1.1, ID3v2.3 a ID3v2.4
Upravovat značky v souborech MP3, Ogg/Vorbis, FLAC, MPC, MP4/AAC, MP2, Speex, TrueAudio, WavPack, WMA, WAV a AIFF
Upravovat značky u více souborů zaráz, když např. umělec, album, rok a žánr mají obyčejně u všech souborů téhož alba tytéž hodnoty a lze je nastavit společně
Vytvořit značky z názvů souborů
Vytvořit názvy souborů ze značek
Přejmenovat a vytvořit adresáře ze značek
Vytvořit soubory se seznamy skladeb
Automaticky převést horní a dolní index a nahradit řetězce
Zavést údaje z gnudb.org, TrackType.org, MusicBrainz, Discogs a dalších zdrojů dat
Vyvést značky jako CSV, HTML, seznamy skladeb, Kover XML, a rovněž do dalších formátů

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blog