přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Komparator 4

Komparator 4

Je možná nejlepší


reklama

Pokud chcete něco srovnávat, jedině s Komparatorem. La la la la... Pod tím tralala si stačí představit si kteroukoli reklamní melodii z českého filmu Čtyři vraždy stačí drahoušku. Tak nějak by mohla znít reklama na program určený k porovnávání a seřizování dvou adresářů, jejich obsahu.


Hledá a objevuje duplikáty, novější a chybějící soubory a prázdné složky.


Je dílem Georga Henniga. Komparator 4 je možná prostě nejlepší. Pracuje na místních a síťových složkách protokolu kioslave, jako např. smb:/, ftp://, media:/.


Čtyřka v názvu znamená, že nástroj je pokračováním původního Komparatoru v prostředí KDE 4. Soubor .mo, kterým v současnosti nainstalovaný Komparator 4 ožije v češtině, je, než vyjde další verze, ke stažení na obvyklé adrese.


Překlad jsem udělal už někdy na podzim minulého roku, jakož dřív i jiné věci v počtu vyšším než číslo dvacet dosud neuveřejněné :-), ale tak nějak jsem si zrovna dnes řekl, že bych mohl o něčem zase napsat, aby byl náš život veselejší, protože občas se vynoří i věci, které jsou smutné. :-) Program patří do skupiny programů, na kterých jsem předtím nepracoval, a prohlubuje rozmanitost nabídky.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Adam Radiměřský Komparator 4
Adam Radiměřský 20. 01. 2011, 08:56:18
Odpovědět  Odkaz 
Super! Tak přesně něco takového jsem hledal.
Komparator 4 - ten lokalizační soubor...
Jirka 20. 01. 2011, 11:58:40
Odpovědět  Odkaz 
Ona "obvyklá adresa" je http://fripohled.webnode.cz - hledal jsem to asi 10 minut, což je u mě závratně dlouhý čas.

Pane Frici, děkuji za Vaši práci (a jistě i ostatní), ale možná by neškodilo se poněkud omezit v květnatosti jazyka, zkrátit věty a místo toho předat více konkrétních informací.

Přiznám se, že vždycky, když čtu Váš (jakýkoliv) text, tak zhruba po druhé až třetí větě nevím, jestli jsem na začátku, na konci či uprostřed a o čem je vlastně řeč...
Re:Komparator 4 - ten lokalizační soubor...
fri 20. 01. 2011, 13:57:46
Odpovědět  Odkaz 
O "obvyklé adrese" jsem psal proto, že to vidím ze svého hlediska a vlastně mi přijde "blbý" si pokaždé dělat reklamu; příště tedy, když už přijde na takovéto "nouzové" řešení, totiž když se neudržím a nečekám, až vyjde nová verze a až se to bez problémů dostane hned se zdrojovými soubory, a není třeba dlouze hledat, se budu snažit dávat odkaz na místě. :-)

ad2) nepíšu jen proto, že bych chtěl sdělovat technické podrobnosti. I malý článeček potřebuje mít dva odstavečky, lépe tři.

Nedávno se mi podařilo napsat nadpis na šest řádků papíru A 4 - a pak jsem to s hrdostí ukazoval. :-D
Re:Komparator 4 - ten lokalizační soubor...
fri 23. 02. 2011, 19:42:21
Odpovědět  Odkaz 
Teď se mi dostalo povzbuzení, takže zbývá dořešit otázku, o co jde, vždycky, "když čtu Váš (jakýkoliv) text, tak zhruba po druhé až třetí větě nevím, jestli jsem na začátku, na konci či uprostřed a o čem je vlastně řeč..."

Můj otec některé věci kdysi považoval za a) spiknutí méněcenných, b) záměr. Dám přednost tomu, že jsem schopen se mírnit, a budu se snažit - jestli ještě něco napíšu, aby ty myšlenky byly přehlednější a jasnější, už když je píšu, protože pak se mi je už nechce v tom podstatném překopávat. :-)
Komparator 4 lokalizační soubor - dodatek
Jirka 20. 01. 2011, 12:24:50
Odpovědět  Odkaz 
Dodávám, že alespoň v openSUSE 11.3 je třeba uvedený lokalizační soubor s češtinou (komparator4.mo) umístit do adresáře /usr/share/locale/cs_CZ/LC_MESSAGES/ a eventuelně běžící Komparator samozřejmě restartovat (pozor - po ukončení okna standardně stále běží a minimalizuje se do systémové části panelu KDE 4).

Repozitář Komparatoru4 pro openSUSE 11.3 je http://download.opensuse.org/repositories/home:/georg298/openSUSE_11.3/.
Komparator 4
Eliwood 23. 02. 2011, 13:18:28
Odpovědět  Odkaz 
Mně se naopak ona ,,květnatost" líbí. :)
Komparator 4
antaresin 27. 02. 2011, 16:00:38
Odpovědět  Odkaz 
Máte tip na podobný program v Gnome?

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016