přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, KStreamRipper dříve KRadioRipper

KStreamRipper dříve KRadioRipper

Mít tam tak starý dobrý frekvenční analyzér


reklama

Právě vyšel KStreamRipper, který se dříve jmenoval KRadioRipper. Ale nedošlo jen ke změně názvu, jak je vidět z oznámení o vydání. Změna názvu souvisí s vůlí vyjádřit, že jde o rozhraní k programu StreamRipper. Dosaženo toho bylo pomocí spojení se a dohody s původním autorem KStreamRipperu, staršího programu vyvíjeného pro prostředí KDE 3.

Program slouží nahrávání internetových rádií a jiných datových proudů. U datových proudů, jež obsahují údaje o názvu písničky, dokáže tento proud rozdělit a vytvořit samostatný soubor pro každou skladbu - s odpovídajícím souborovým názvem a metadaty. Je založen na StreamRipperu a poskytuje pěkně uspořádané prostředí pro jeho funkce. Tak jako StreamRipper bere datové proudy MP3, AAC a OGG ze serverů shoutcast a icecast.

Vyvíjí jej Tim Fechtner. Pomocníkem se mu v některých věcech souvisejících s organizací tohoto vydání stal Lukas Sommer.

Program není ještě zcela dokončen, a tak některé funkce chybí. Nynější vydání (verze 0.7) se soustředí obzvláště na uvedení stromového pohledu na datové proudy, jak je vidět ze snímků obrazovky na stránkách projektu; na kde-apps.org jsou ještě staré snímky, jak je vidět z názvu KRadioRipper v titulkovém pruhu. Znamená to, že datové proudy můžeme uspořádávat do složek.

Z poznámek k vydání se dozvídáme v hlavních bodech o dalších vylepšeních, jakými jsou např. ikona v oznamovací části panelu.

Bylo by jistě hezké, kdyby se do programu časem dostala funkce pohodlného přehrávání rádií, jak je to možné v přehrávačích hudby, a s tím související přednastavené seznamy stanic podle jazykových oblastí a států nebo národů, jak je známe například z Amaroku.


I když podle těch ikon v nástrojovém pruhu by se dalo usuzovat, že už tato funkce třeba není až tak pokusná, jak ještě nedávno byla? :-) Koukejte rychle na obrázky s KRadioRipperem a KStreamRipperem, než si toho autoři všimnou a stáhnou je, a srovnávejte. Připomíná mi to hru ve stylu "najděte pět rozdílů". :-) Ulehčím vám to a poprvé udělám jednu věc - vložím sem ty obrázky, abyste viděli, jakého pokroku bylo vlastně dosaženo, alespoň co se vzhledu týče.

Předtím:

78068_2.png


A nyní:

snapshot2_1.png

A k tomu starý dobrý frekvenční analyzér, aby se v okně programu něco hýbalo, a bylo by to dokonalé.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016