přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, KrossWordPuzzle

KrossWordPuzzle

Luštění křížovek je dobrá věc


reklama

KrossWordPuzzle je povedená desková hra, v níž jde o luštění křížovek. Přítomen je i editor, s jehož pomocí se další křížovky dají vytvářet. Dokáže otevírat soubory .puz (AcrossLite) a své vlastní .kwp soubory, což jsou soubory XML. Hru vytvořil Friedrich Pülz. Naposledy jsem nové vydání zaznamenal začátkem prosince. Mně by se třeba líbilo, kdyby hra měla vlastní stránky.

Mnoho křížovek se dá s pomocí nástroje obsaženého ve hře stáhnout a také je lze vytisknout. Onehdy jsem se na stránkách Linux EXPRESU dozvěděl, že jednou z oblastí použití je i výuka.

Nyní se hra nachází v playground-games, což je takové hřiště, o němž se povídá, že je jenom na hraní. Brzy snad dosáhne ve svém číslování verzí na jedničku s hvězdičkou. Z mé strany jsem se na podzim spojil s autorem, který mě navedl právě na playground-games, z čehož vyplynul další krok, kterým byl pokus dostat tam i ten můj překlad. Z toho tehdy sešlo. Nyní doplněný, protože dost narostl, jsem soubor .mo nahrál na obvyklé místo na stránkách fripohled.webnode.cz.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blog