přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Lednový LinuxEXPRES v kanceláři

Lednový LinuxEXPRES v kanceláři

Ve čtvrtek 4. ledna vychází nové číslo časopisu LinuxEXPRES, věnované kanceláři. Velkým tématem je používání stylů v kancelářském balíku, tvoření grafů a správa informací - např. pomocí Evolution nebo Mozilla Sunbird a Lightning. Prostor dostal i článek o výběru groupware, prezentacích v LaTeXu nebo souborových formátech. Tahákem čísla je povedený rozhovor s Janem Pinkasem z Jabber.cz.


reklama

Obsah čísla

Do dalšího čísla, únorového, věnovaného začátečníkům, chystáme novou rubriku - linuxový lexikon, kde budeme vysvětlovat pojmy, které se kolem Linuxu a spol. objevují. Po dlouhé době skončí seriál o programovacích jazycích, protože už jsme popsali vše, co jsme chtěli. Naopak začal seriál o různých operačních systémech. V onom únorovém čísle se také zaměřujeme na nejdůležitější programy v Linuxu, respektive na činnosti, které člověk běžně s počítačem dělá. Rozhodli jsme se vybrat ty nejlepší programy, se kterými přijde uživatel do styku (má je nainstalované spolu se systémem) nebo by je mít měl. Taky se budeme věnovat instalaci softwaru a mnoha dalším věcem. Ale to až příští měsíc, číslo se teprve chystá… :-)

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


  • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: Xfce
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016