přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Lyrics ID3

Lyrics ID3

Zazpívejte si svoji oblíbenou písničku nahlas


reklama

Lyrics ID3, který oznamuje své nové verze na kde-apps.org je skriptem určeným pro Amarok, který na rozdíl od jiných skriptů zaměřujících se na práci s písňovými texty tyto nezískává odněkud z internetu.

Využívá možnost ukládat texty do značek ID3 souborů "mp3". Takže, když je v souboru nějaký text obsahující slova té písničky, skript jej při svém běhu zobrazí. Text může být případně uložen i v několika jazycích, a pak se mezi nimi vybírá jednoduchým klepnutím. Jsou odděleny podle různých zkratek pro jazyky (jazykových kódů) a/nebo poznámek. Dodatečně je tu podpora pro poznámky Vorbis a FLAC.

Tak jako pro Ogg Vorbis je tu i funce pro čtení písňových textů uložených v m4a (mp4 (AAC)).

Mnoho textů obsahuje znaky, které nespadají do rozsahu ASCII, proto by se kvůli jejich zobrazení mělo používat vhodné standardní kódování jako je UTF-8 nebo Latin1.

Autorem tohoto skriptu je Stefan Gruber.

Je to vlastně druhý skript pro Amarok, na kterém jsem dělal. V případě Ultimate Lyrics, který své nové verze zrovna tak oznamuje na kde-apps.org, jsem ale přehlédl, že verze s mým překladem už před časem vyšla, a tak jsem o něm něco napsal až teď.

Teď by se tedy hodilo, aby jej někdo vyzkoušel. :-) hlavně by se hodilo uvést do poznámky k tomuto článku postup, po kterém se skript zaručeně nainstaluje. Protože tomu nerozumím, mám potíže nainstalovat cokoli, kde se vyskytují takové věci jako .py apod. (takto jsem nenahodil ani playitslowly, o kterýžto program jsem měl zájem; všimněte si, prosím, že p je tu na začátku a y se objevuje na konci). Mám pak pocit, že tomu něco chybí, když se po poklepání na zástupce instalačního skriptu (.sh) nic nenainstaluje - prý že příkaz neznámý. No to je toho, porád. :-)

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blog