přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Oxygen KDE (Firefox Theme)

Oxygen KDE (Firefox Theme)

Kdyby vám chyběl vzduch, pak vězte, že kyslíku je poměrně dost


reklama

Před pár dny vyšel styl Oxygen pro internetový prohlížeč Firefox - Oxygen KDE (Firefox Theme), který se získá tak, že se stáhne ze stránky k projektu na kde-apps.org. Vlastní stránky doplňek nemá, neinzeruje je. Autorem je Dimitri Pandeleakis. Překvapivě se, když se zamyslíme nad řecky (?) znějícím jménem, hlásí k Itálii. Poprvé jsem překlad dělal začátkem června 2010, ale i když jsem čekal víc jak půl roku na nové vydání doplňku, který měl pomoci sjednotit vzhled prohlížeče s mnou používaným prostředím KDE, když byl ve verzi 3.0 konečně vydán, po češtině ani stopy, což bylo způsobeno podle autora tím, že toho hodně překopal.

Takže jsem si to vzal znovu do parády. Protože vývojář už nadále netouží po tom, aby v nastavení bylo možné vybírat barvy a zároveň je mít v příslušném národním jazyku, tohle potěšení si nyní musíme odpustit. S opravným vydáním 3.0.1 se situace výrazně změnila. Konečně ze seznamu nově přidaných jazyků je vidět jak moc; kromě angličtiny už dalších 11 jazyků. Před třičtvrtěrokem jich bylo podstatně méně, i když nevím kolik. Možná jsem byl první, kdo se autorovi ohlásil, že by ten stav rád změnil. Ve zprávě o změnách ve verzi 3.0.1 se dočteme, že bylo přidáno 10 jazyků.

Vyzkoušel jsem jej jak v Linuxu (verze 3.6.x) tak ve Windows Vista (nová verze 4), kde ale první věc, které jsem si po instalaci doplňku všiml, bylo málo čitelné písmo některých položek v hlavních nabídkách. Jak doladit barvu písma v prohlížeči, pokud bych dokonce nemusel měnit jeho nastavení pro celý systém, ke kterému na tom počítači mám jen omezená práva, jsem zatím nepátral. Ostatně to může být způsobeno právě tím, že tam je Firefox 4, protože v seznamu cílů si Dimitri poznamenal i lepší podporu pro Firefox 4 ve Windows.

Co je výsledkem? V autorových poznámkách si můžeme počíst o nových věcech v řadě 3.x. Dále je tu věnována pozornost návodu, jak použít vzhled Personas. Ostatní si prohlédněte na obrázcích. pořízených v Mandrivě. Jeden je pro část hlavního okna Firefoxu. Zbytek představuje možnosti nastavení, ke kterým se dostanete přes Úpravy - Předvolby, na kartě Obecné najděte Doplňky, stiskněte tlačítko Správce doplňků..., a přejděte u Rozšíření na Volby Oxygen KDE 3.1, kde opět vyberte Předvolby.

Objeví se Ovládací panel pro Oxygen KDE. Alespoň jedna další textová položka zůstala nepřeložena (Menu highlight), což je určitě tím, že jsem to v tom jednoduchém souboru s překladem otevřeném v editoru textu přehlédl. Do budoucna bych ovšem pár věcí pozměnil, učesal. Už píšu autorovi, aby mi poslal nejnovější verzi a sadu souborů, na kterých bych mohl ty úpravy provést. Stačí se podívat na opravdu vysoké hodnocení doplňku uživateli, abyste pochopili, proč i já si přeju, aby byl dojem z něj dokonalejší. A ještě něco. Dýchejte zhluboka.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

rionka Oxygen KDE (Firefox Theme)
rionka 23. 04. 2011, 11:23:55
Odpovědět  Odkaz 
technická poznámka: ve větě "když se zamyslíme nad řecky? znějícím jménem" bych otazník umístila spíše do závorek (neber to nijak zle, jen takový tip:)
Pavel Fric Re:Oxygen KDE (Firefox Theme)
Pavel Fric 23. 04. 2011, 11:32:21
Odpovědět  Odkaz 
Když jsem to psal, uvědomoval jsem si, že to je svévolná varianta, jak otazník použít uprostřed věty, když jsem jej nechtěl vidět na konci. Ale nechtěl jsem se s tím zdržovat a za pozitivní považuju tvoje upozornění, a proto to upravím, protože rád dělám, když mám příležitost, ženám radost. A až to tak upravím i ve svém deníku, budu moct říct, že rád dělám radost dvojnásobnou. :?)
rionka Re:Re:Oxygen KDE (Firefox Theme)
rionka 24. 04. 2011, 17:33:28
Odpovědět  Odkaz 
Děkuji, trojnásobnou! Nepřipadám si pak jako prudič. :D

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016

Tagy