přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Palapeli

Palapeli

Oddychovka pro volný čas. Ukázky zahradní techniky. Hádanka pro začátečníky i pokročilé


reklama

Uvědomil jsem si, že jsem už delší čas nezaktualizoval svůj vlastní překlad hry Palapeli, která vynikne zvláště, když obrázek, který pořídíte, je opravdu hezký. Na doplnění toho bylo jen několik málo řetězců, zato jsem trošičku změnil ladění některých textů v dialozích pro nastavení programu.

Palapeli_5.png

Palapeli_6.png

Palapeli_7.png

Naposledy, když jsem o Palapeli napsal, jsem se moc nevyžíval v pořizování obrázků s okny jeho nastavení. Také jsem nezachytil postup při vytvoření vlastní skládanky z vybraného obrázku. To všechno vás tentokrát nemine. :)

Palapeli_1.png

Palapeli_2.png

Palapeli_3.png

To podstatné ale je samozřejmě krása topinamburů. Ah, já to prozradil. :) Jestli ty žluté květy jsou něco jiného, ozvěte se! Zoologů je mezi Linuxáky, zdá se dostatek (viz pohotové a přesné odlišení pásovce od luskouna), tak snad se můžeme spolehnout i na příspěvek nadaných botaniků. Při skládání postupuju jednoduše bez ohledu na čas (nesoutěžím sám se sebou) od okrajů, protože, jak je zřejmé, u tohoto druhu dílu rovný tvar okraje mezi ostatními díly hlavolamu vynikne.

Palapeli_4.png

Palapeli_8.png

Palapeli_9.png

A sim sala bim, tady to je... Překladový soubor je ke stažení zde (soubor palapeli.mo nahrajte v případě zájmu do složky: /usr/share/locale/cs/LC_MESSAGES).

Palapeli_10.png

Palapeli_11.png

Pořízeno v Kubuntu, které jako jediné z vyzkoušených distribucí protentokrát dokázalo překonat nástrahy zaváděcího procesu u letitého stolního počítače. Na defekt předchozí verze spočívající v nechuti cokoli instalovat (Muon), vymlouvaje se na jiný běžící instalační proces a dávající královské rady, jsem v jejím případě vyzrál tak, že jsem po opětovném (ani nevím kolikátém) přeinstalování distribuce okamžitě nařídil aktualizaci správce balíčků Muon. A teď systém přežil i povýšení na novou dvanáctku. Jediný problém tak vidím v tom, že sice moje heslo superuživatele/správce Muon v pohodě bere, ale když napíšu příkaz su v Dolphinu, abych něco nainstaloval ze zdrojových souborů do systému, zahlásí to, že autentizace selhala. :)

Můžete si vybrat z různých soustav rozdělení obrázku. I když se to může zdát jednoduché, hodně složité je sestavit obrázek, vzhledem k výše zmíněnému logickému postupu, když necháte jeho plochu rozdělit na obdélníky. tady je to hodně o počtu těch obdélníků. Čím větší, tím lepší. A hlavně hodně odstínů zelené, podrobností, a keřů. :) Dále několik ukázek zahradní techniky pro vaši domácnost.

Traktor

Palapeli_12.png

Sazeč na brambory

Palapeli_13.png

Bubnová sekačka

Palapeli_14.png

Smyk

Palapeli_15.png

Pluh obracák

Palapeli_16.png

Ploužky

Palapeli_17.png

Štěpkovač

Palapeli_22.png

Palapeli_23.png

Palapeli_24.png

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 3,00 | Hodnotilo: 2
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Palapeli - zahradní technika pro vaši domácnost
fri 1. 05. 2012, 19:04:10
Odpovědět  Odkaz 
Palapeli - zahradní technika pro vaši domácnost. Samozřejmě byste si mohli pořídit i štěpkovač a hlavně k sazeči vyorávač.
Palapeli - Bonus: štěpkovač a vyorávač brambor
fri 2. 05. 2012, 18:56:54
Odpovědět  Odkaz 
Jako odměnu pro čtenáře jsem udělal i obrázky štěpkovače a vyorávače brambor. Jsou k prohlédnutí zde: http://fripohled.blogspot.com/ - Příspěvek ke hře Palapeli.

Dobré je, že v odkazované galerii jsou obrázky zobrazeny s větším přiblížením.
Palapeli - Otázka pro všechny a pro znalce
fri 2. 05. 2012, 19:16:15
Odpovědět  Odkaz 
Nebudeme dělat, že to ví i ten, kdo to jakživ neviděl, ale můžeme pro odlehčení položit otázku, o jaké zařízení jde v případě posledního zemědělského stroje?

Není potřeba odpovědět přesně, ale jako kdysi v televizní soutěži Kufr si tipněte, co to dělá. (Bez nápovědy)

:)
Re: Palapeli - Otázka pro všechny a pro znalce
fri 3. 05. 2012, 07:31:06
Odpovědět  Odkaz 
Tím posledním strojem samozřejmě myslím ten před obrázkem pampelišek (http://fripohled.blogspot.com/).
Palapeli - takže to nikdo zatím neuhádl
fri 3. 05. 2012, 20:09:49
Odpovědět  Odkaz 
:)
Na obrázku, který zde nevidíte, je
fri 12. 05. 2012, 14:53:26
Odpovědět  Odkaz 
Tak dobře, uběhla už dostatečná doba, prozradím vám to. Na obrázku, který zde nevidíte, je, ..., chvilka napjatého očekávání, je ..., :-), ..., je rotavátor.
Tomáš Mores Palapeli
Tomáš Mores 12. 05. 2012, 16:48:52
Odpovědět  Odkaz 
Přesně ten samý vyorávač a sazeč na brambory máme taky :).
Re: Palapeli
fri 12. 05. 2012, 16:56:36
Odpovědět  Odkaz 
Jo, jo, kde jsou ty časy, kdy si ty brambory člověk sám zasázel, zahrnul, okopal. Dobrá zpráva je, že zbylo to sbírání. I když - ta nádrž na naftu je docela velká. :)
Tomáš Mores Palapeli
Tomáš Mores 12. 05. 2012, 18:03:02
Odpovědět  Odkaz 
Teda nevím jak vy, ale já osobně bych ty naše 2 hektary brambor ručně sadit a okopávat nechtěl :D... Mě stačí to vyorávání 18-ti členný tým to sbírá přes týden. V tom vedru a tak dále je to hnus, ještě že sedím jen v tom traktoru :D...
Re: Palapeli
fri 12. 05. 2012, 19:24:28
Odpovědět  Odkaz 
Brambor u nás na zahradě naroste víc než pro pár lidí. Z toho pohledu je tak velký traktor a ta technika nadbytečný. Dřív se to orání a rozpracování a udělání řádků dělalo pomocí frézy, pluhu, tery. Za pár hodin zasázeno, zahrnuto, ještě po okopání nahrnout, jen dostat je pak ven ze země koncem srpna/začátkem září trvalo déle. Terou se ale úplně rovný řádek přesně neudělá, ale i tak, po vyorání stačilo posbírat, každý řádek motykou překopat, aby se našla skoro každá brambora. Proti rycím vidlím v minulosti, kdy napíchli kdejakou bramboru, ale musíte uznat, že to byl pokrok. :) A vyorávač, to je přece pohoda.

Tak jako kdysi při celodenním sbírání borůvek v lese, abych nasbíral svých rekordních pět šest litrů, při tom hřbet neohnu. :)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016