přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, ReZound

ReZound

18.png

Editor zvukových souborů, jehož vývoj začal někdy v roce 2002, v letech 2007/2008 jakoby usnul, aby se nyní po mnoha letech probudil jako Šípková Růženka.


reklama

Je to několik let zpátky, co jsem začal s překladem programu pro nahrávání a na úpravy zvuku s názvem ReZound. To bylo v srpnu roku 2009. Zdá se, že jsem dál pokračoval v únoru 2010. Je ale potřeba si uvědomit, že tu nebyla tak úplně silná motivace, protože to vypadalo, že v případě ReZoundu to nakonec dopadne stejně jako u dalšího editoru zvuku s názvem Sweep, a podobný vývoj jsem viděl u kdysi slibného DAW Traverso. Mám ale rád víc koní v běhu, takže mě to netrápí. Mám ve stáji Ardour, Audacity, KWave, MusE 2, Qtractor, Rosegarden, Traverso, jimž se věnuju. Je tedy s čím si hrát, je s čím nahrávat. A na základě postupně získávaných zkušeností časem upravím některé věci napříč tímto spektrem. U Traversa trochu zamrzí, že nepřišla další verze, která by zahrnula některé tyto možné změny, když už by byly udělány.

screen_20131224_094048.png

Sweep se ale svého času vydání s českým překladem dočkal, řekl bych, že včas, zatímco u ReZoundu k tomu poněkud překvapivě došlo 27. 12. 2013, když vývojář, kterým je Davy Durham po letech vydal betu. Předtím to, co se týče zachycené komunikace vypadalo na to,  že v konferenci projektu se odehrává jen malá aktivita - veškerá skoro žádná, až na výjimky, kterými bylo občasné zaslané uznání někoho, kdo ReZound vyzkoušel. Své uživatele ale zřejmě měl, podporu pro češtinu až donedávna ne.

01.png

Takže, když přišla nová verze, jako blesk z čistého nebe, nezaváhal jsem, a hned jsem ReZound nainstaloval, což vedlo k prvotnímu šoku z pohledu na zcela podělanou diakritiku, a potom k hledání a nalezení řešení. Příběh je to jako z překladatelovy pohádky. Řekl jsem si, čím by to tak mohlo být, a jal se zkoumat hlavičku souboru, kde jsem zjistil nějaké to iso 8859-2 nebo tak nějak, což se používalo víc před lety,  a vyzkoušet změnu zde zapsaného kódování na UTF-8, protože mě na druhý pokus napadlo, že by se mohlo jednat právě o tohle. To vedlo k uspokojivějšímu výsledku. Překlad jsem doplnil, značně vylepšil a poslal zpátky se žádostí o další beta vydání, což se stalo. Toto jsem neinstaloval, obrázky jsou z konce prosince 2013. Ostatně podívejte se níže.

Nabídka Soubor

02.png

Nabídka Úpravy
03.png
Nabídka Pohled
04.png
Nabídka Ovládání
05.png
Nabídka Efekty
06.png
Nabídka Filtry
07.png
Nabídka Smyčka
08.png
Nabídka Zpracování
09.png
Nabídka Vytvoření

10.png

11.png

12.png

13.png

14.png

15.png

16.png

17.png

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 2,33 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

ReZound
fri 9. 01. 2014, 12:53:39
Odpovědět  Odkaz 
1+1+5 = 7
7/3 = 3

(hi hi hi :-)

Sedmička je moje oblíbené číslo, trojka taky, vlastně všechna čísla jsou má oblíbená.
ReZound
hm 10. 01. 2014, 14:35:41
Odpovědět  Odkaz 
Rezound? Nejlepší hudební editor?! Paráda! :-)
Jenže ho mezitím vyhodili z Debianu. :-(
Re: ReZound
fri 10. 01. 2014, 16:14:05
Odpovědět  Odkaz 
To udělali zřejmě kvůli tomu, že nebyl nikdo, kdo by měl pocit, že pokračuje, anebo že by jej bylo potřeba mít v nabídce. Kdyby jim někdo napověděl, že editorů nejsou tisíce, tak by to někoho mohlo zaujmout. On ten Davy celá léta vydává jen ty bety.
Sestavit ze zdrojáků byla po přidání těch několika málo příslušných balíčků hračka.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016