přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Šachy

Šachy

Máme rádi šachy, máme rádi šachy, chceme je hrát taky


reklama

Vyšla hra po anglicku řečená Knights. Tento název je původní, a tak, pokud by vám vadili občas se vyskytující "koně", nebo "jezdci", nebo obojí, spěchejte na stránky fripohled.webnode.cz, kde vás očekává a najdete moje doplněné, vylepšené, téměř k dokonalosti přivedené vydání souboru s překladem. "Koně" v informaci o hře anebo "koně" v nabídce vedoucí k dialogům s nastavením jsou pozůstatky stavu z doby někdy před více než dvěma měsíci.


Když se text "Knights" objevuje jako řetězec v souboru, může a také nemusí být hned zřejmé, že se to nakonec ukáže zrovna takto. Dá se předpokládat, že je to text vztahující se přímo k figurkám koňů. Kdyby se úplně nakonec ukázalo, že text vede tam i tam, nastalo by nám malé dilema, ale to se snad nestane. Nyní tedy ten text, když už tam je, tak jen jako "Knights". U "koňů" kdysi nezůstalo, později jsem zkoušel "jezdce", což je další možnost, jak říkat figurce koně v šachách. Záměrem bylo dostat jezdce do spouštěcí nabídky. Když jsem si s tím teď hrál, v dialogu s informacemi k programu, tam kam podle nyní použitého názoru patří úřední název hry, se "Knights" ukázali hned, ale ve spouštěcí nabídce zůstali Jezdci - až počítač zapnu příště, předpokládám, že se natáhnou i tam.


Po oznámení vydání verze 2.2.0 si těch koňů, což jsou moje oblíbená zvířátka, lidé všimli, a mezi nimi i "belisarius" - Vít Pelčák, který se na stránkách abclinuxu stylizuje do role vítězného generála císaře Východořímské říše Justiniána. Vít se svým vlastním způsobem trochu politoval, kam že to dal oči, když se přece tak snažil. :-)


I kdyby se mu nepodařilo se z té rozlady dostat, a podaří se mu mě odstřelit, slibuju, že proti němu předtím ani potom neuplatním ani brutalitu, ani efektivitu, ani cynismus. :-D Naopak na něj budu myslet v dobrém, jak uvidíte v dalším odstavci.


Jako přání, a doufám že to není mé poslední přání, si přeju, aby slovo "Pauza" v nabídce "Hra" nahradila "Přestávka", protože tohle je to, co by vedoucího pro překlady KDE mělo zajímat a na co by se měl dívat. Aby se to přání splnilo, budu směrem k Vítovi vysílat pozitivní myšlenky, a kdo chce, může se přidat. :-) "Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé. Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé. Jednou v roce na Vánoce peče teta vánočku, nereptáme aspoň máme něco pro kočku. Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé. Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé." Ať se nám všem šachy o Vánocích dobře hrají.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Jak na překlady
Marv-CZ 25. 12. 2010, 06:26:06
Odpovědět  Odkaz 
„…Kdyby se úplně nakonec ukázalo, že text vede tam i tam, nastalo by nám malé dilema, ale to se snad nestane.…“
V takových případech je zapotřebí ve zdrojácích nastavit pro gettext kontext, a ten potom danou zprávu zařadí pro každý kontext zvlášť. Pokud toto schází, je třeba to nahlásit jako chybu vývojáři aplikace.
Rovněž je vhodné u nejasných zpráv psát pro překladatele komentář. Pokud tam není, opět je dobré zatlačit na vývojáře.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016

Tagy