přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, SciDAVis

SciDAVis

Dvě verze překladu. Jedna lepší než druhá.


reklama

SciDAVis (scidavis.sourceforge.net) je programem určeným pro Scientific Data Analysis and Visualization. Jde tedy o provádění vědeckého rozboru údajů a jejich zviditelnění nakreslením.

Uživatelské rozhraní se snaží být intuitivní a snadno použitelné s výkonnými funkcemi jako jsou skriptování a rozšiřitelnost. Důraz je kladen na poskytování přátelského a otevřeného prostředí (v programu i v projektu) jak pro nové, tak pro zkušené uživatele. Obzvláště to má znamenat, že se autoři snaží poskytnout dobrou dokumentaci na všech úrovních, počínaje uživatelskou příručkou, přes návody až po zahrnutí dokumentace vnitřních API.

Vychází z QtiPlotu a rané verze (0.1.0 a 0.1.4) se ještě velmi podobaly jeho verzi 0.9.x. Ve vydání verze 0.2.0 je zahrnuto již mnoho dalších nových funkcí a přepracování stávajících. V budoucnosti se má SciDAVis od QtiPlotu lišit stále více svým směřováním k modulárnímu návrhu a vzhledu prostředí, které se bude méně podobat programu Origin.

Někdy v roce 2008 shledali vývojáři programů LabPlot a SciDAVis, že jejich cíle jsou společné. A jelikož je LabPlot 2.x založen na té samé knihovně jako SciDAVis (Qt4.x), rozhodli se začít s úzkou spoluprací. V současnosti je v plánu používat společnou zadní část programu se dvěma různými uživatelskými rozhraními, jedním s úplným začleněním do KDE (LabPlot 2.x) a jedním bez závislostí na KDE, kvůli snadnějšímu použití napříč platformami (SciDAVis). Tato spolupráce slibuje rychlejší vývoj obou programů při zaměření na lehce odlišné obecenstvo.

Jan Helebrant na svých stránkách zveřejnil svůj překlad programu a dal jej ke stažení. Tímto svým úsilím mě pohl k tomu, abych si ve Windows SciDAVis nainstaloval, protože pro Mandrivu zatím, co vím, rpm balíček není vytvořen. Vývoj dospěl k tomu, že případný uživatel by měl mít možnost si přímo v dialogu nastavení programu vybrat, která verze překladu mu víc vyhovuje, a vyzkoušet i tu druhou. Sám jsem toto přepínání zatím nezkoušel.

Tady je odkaz na rozhovor Jana Helebranta s Knutem Frankem ohledně možnosti vybrat si kteroukoli ze stávajících češtin k programu. Je vynikající, že to jde rovnou z nastavovacího dialogu.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016