přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, SoundKonverter

SoundKonverter

Udělal jsem v překladu několik změn, nové obrázky nepořídil, takže stahujte, nahrazujte, vyzkoušejte a najděte si svých pět rozdílů. :-)


reklama

Když jsem si teď nainstaloval SoundKonverter z balíčku vytvořeného panem Cyronem (zajímavé je, že ta verze, kterou jsem instaloval, se nějak neobjevila ve správci balíčků distribuce Mandriva, a do počítače jsem ji dostal přímým poklepáním na její soubor, které vyvolalo instalátor a jeho nutnou hlášku, ve které se mě dotázal, zda ten balíček chci opravdu nainstalovat), potěšilo mě, že věci probíkají tak, jak mají. Na začátku jsem ovšem nahradil starý překladový soubor mým nejnovějším, který je ke stažení, aby vaše oko mohl potěšit následujícími obrázky.


Jako ukázku jsem si zvolil Bachovy Braniborské koncerty zakódované ve formátu FLAC. Zaujal mě dialog, který se objevil, když jsem použil první volbu v seznamu pro přidání hudebních souborů, kterou je "Přidat složku", na který jsem hned zapomněl, což mělo své krátkodobé následky, jak se je dozvíte, až si prohlédnete následující obrázky.


Na začátku převodu jsem na chvíli podlehl jistému zmatení. Začal jsem se totiž bát, když začal vlastní převod, že jsem možná něco přehlédl. Že jsem si neuvědomil, že mě čeká nějaké velké překvapení. Že ten seznam formátů, který jsem letmo přehlédl před malou chvílí, tam není vypsán jen tak náhodou, a že zaškrtnutí formátů fajfkami mají můj jedinečný smysl. Krátce řečeno jsem na chviličku získal pocit, že právě dochází k převodu každého souboru do celé plejády formátů, a co já potom s nimi. Pochopil jsem ale poměrně záhy, že se vůbec není čeho bát. Ostatně místo, kam se během převodu nové soubory ukládají, je vidět v hlavním okně programu ve sloupečku Výstup. A proto ani vy milí uživatelé se ničeho nebojte. :-)


Vše ale proběhlo k mé naprosté spokojenosti. Jen bych doporučil dívat se, kam se ukládají výstupní soubory. Určuje se to hned v tom dialogu při přidávání souborů. Pokud si neurčíte v položce Výstup tam, kam že se výstupní soubory mají ukládat, dejme tomu do té samé složky, ve které jsou zdrojové soubory, vytvoří se vám, když necháte věci, jak jsou, automaticky nová složka ve vaší domovské složce na stejné úrovni, na jaké máte Dokumenty, Hudbu, Obrázky... V nastaveních programu nějaká taková položka, jak je tomu například v Audexu, není.Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 2,50 | Hodnotilo: 4
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

SoundKonverter
fri 10. 01. 2011, 17:25:52
Odpovědět  Odkaz 
Je před pololetím a já už si nepamatuju, jestli se mi ta známka zhoršila nebo zlepšila. :-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blog