přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Syntex Serna Free

Syntex Serna Free

Na překladu bych jednoznačně vyzdvihl slovo přechod v hlavní nabídce. Až jednou v KOffice změním slovo vložka v hlavní nabídce na vložky, bude to vskutku dokonalé. :-)


reklama

Předpokládal jsem důvodně, že jednou rozhraní k tomuto programu přeložím. Když se podívám zpět a když se podívám vpřed, mohlo to být uděláno to loňské léto, anebo až to letošní. Protože všechno má svůj čas, byla mnou vážná práce na překladu započata v těchto dnech a dokončena teď.

Editor XML pracující způsobem CO TU VIDÍŠ, JE TO, CO JEDNOU DOSTANEŠ Syntex Serna Free je pořádným řešením pro tvorbu XML, jež je dostupné zájemcům zdarma. Slovy svých tvůrců se jasně jedná o nejsilnější nástroj mezi dalšími výrobky svého druhu.

Ze všeho nejdřív je editor zamýšlen pro žáky usilující o vyšší vzdělání a pro lidi, kteří jej hodlají využívat v teple svého domova pro osobní potřebu. Většina lidí shledá, že se Syntex Serna Free lehce používá, protože ukrývá všechny spletitosti techniky XML jsoucí pod povrchem.

Tvůrci s v podstatě žádnými zkušenostmi s XML mohou začít pracovat s členěným obsahem v důvěrně známém prostředí, které vypadá zdaleka nejvíce jako obecně užívaný editor pro zpracování textu.

Složené dokumenty jsou nahlíženy jako jasný jednotný celek se vzhledem jako při tisku. Není to jen zrakově pohodlné, ale urychluje to vzrušujícím způsobem sám průběh tvorby.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Syntex Serna Free
GeBu 29. 01. 2010, 23:07:05
Odpovědět  Odkaz 
Už to instaluji - existuje pro to repozitář na Ubuntu: http://blog.syntext.com/2009/10/experimental-ubuntu-repository-of-serna/
Syntex Serna Free
Pavel Fric 30. 01. 2010, 12:13:09
Odpovědět  Odkaz 
Již jsem autorům poslal aktualizovaný soubor. Ten, který jsem umístil ke stažení funguje s poslední oficiální verzí 4.2 z podzimu. Současná vývojová má v překladovém souboru plno změn. Většinou šlo ale jen o to, že byly v rámci tohoto souboru vzaty texty tvořící to, co je v uživatelském rozhraní nejvíc vidět, a beze změny ve zdrojovém textu přesunuty jinam. Stačilo jen odsouhlasit neodsouhlasené řetězce a bylo. Pro verzi 4.2 se poslední verze souboru, kterou již třeba vývojáři nahráli, nehodí.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016