přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Tano

Tano

Potřebuju tzv. poskytovatelův seznam s programy. (Ne)spěchá


reklama

Hledal jsem, jestli jsem náhodou nenapsal článek o Tanu, přehrávači IP TV, pak bych za něj jen přidal důležitou poznámku, ale našel jsem jen Nano. O Tanu jsem už v minulosti něco málo napsal a část z toho, co jsem napsal tehdy, je aktuální i dnes. Hledá se poskytovatelův seznam s programy, aby bylo na co koukat.

Ona má totiž brzy vyjít nová verze a vývojář si vymyslel rafinovaný způsob, jak zjistit, jestli jeho program používám. Vám hned přiznám, že jsem jej ani ještě nezkusil nastavit. Návod, jak to udělat, který vypadá vlastně jednoduše, je na stránkách projektu, které od té doby, co jsem se na ně naposledy koukal, dost změnily vzhled. A než mu to přiznám, zkouším štěstí takto veřejně.

Doufám, že se v tom tady někdo vyzná. Já jen dělím stanice na ty, které jedou jakoby mimochodem (ČT 1, Prima, Nova a ty další), a na ty, za které si poskytovatel nejspíš nechá něco málo zaplatit, což jsem ještě nikdy neměl potřebu zjišťovat, o které jde a kolik to vezme (nějaké sportovní kanály, tajné kanály...?) Ve Windows používáme doma nějaký AVer TV, nebo tak nějak se jmenující program, a ten když se nainstaloval, tak stačilo nechat provést vyhledání stanic, a jelo to do té doby, než se mi je občas podařilo rozladit.

A pokud je IP TV to, co si myslím, totiž digitální televize, která přináší radost majitelům televizních karet, pak by mi třeba stačilo jen opsat údaje z nastavení v tom programu, co používám (AVer TV; je tam vedle názvu stanice kmitočet a šířka pásma), a pokusit se je dostat do Tana, uložit ve formátu, který Tano pro seznamy programů používá, a po vykonání vší té práce (veřejné stanice v počtu asi tak do desíti, ať z té TV nezblbneme) výsledek, pokud mi pojede, vítězoslavně poslat Tadejovi Novakovi.

Jenže tak to s Tanem není. Televizní kartu patrně pro Tano nepotřebujeme. V současnosti podporuje Tano jen tu IP TV, což znamená, že na prvním místě je zaměřeno na přehrávání udp, http, mms, rtp proudů, co tak jsou všude možně na internetu, a což je pro mě taky digitální televize, nebo na zvláštní síť z nich vydělenou, což právě poskytují telekomunikační společnosti, které obvykle zákazníkovi poskytují ten internet. A Tano se dnes nesoustředí na to, co jsem popsal v odstavci výše, což naznačilo, že by mi docela stačilo, kdybych s Tanem mohl přehrávat DVB-T nebo DVB-C, což není v současnosti Tanem podporováno. Podporu pro DVB-T/DVB-C bychom v programu mohli vidět někdy v budoucnu - v závislosti na tom, kolik času bude mít autor na práci na programu.

Seznamy, postřehy, náměty, prosím, vkládejte do poznámky k tomuto textu, případně posílejte vývojářům Tana. Zatím program, jak to tak vypadá, používají hlavně Slovinci, ale zaznamenal jsem i překlad do ruštiny.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blog