přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Tubularix

Tubularix

Když herní pole vypadá jako deštník při pohledu shora


reklama

Tubularix je hrou, která vychází ze známého Tetrisu, jen pohled na ty padající kostky je jaksi jiný. :-) jak patrno z názvu, takový trubkovitý. Pravidla hry a její chování se Tetrisu podobají.

Jejím autorem je Miguel Escudero.

Když bych ji měl hodnotit, tak bude dobré počkat, až zaujme nějakého balíčkáře pro Mandrivu. Pak uvidím, jestli jsem mentálně schopen ji pařit s takovou náruživostí jako můj oblíbený projekt Quadru. Hrát Quadru je pro mě trochu víc návykové, takže čas od času sáhnu až k drastickému řešení a tento tetris odinstaluju. :-)

Moje osobní preference, co se týče vzhledu programů, jsou toho druhu, že se mi líbí hry, které se podobají provedení těch her, které jsou v kdegames. :-) Stačilo by třeba mít tam nějaký pruh s nástroji - ten tam je, ale doplněný o ikony s tématem Oxygen, a bylo by to hezčí.

Při přemýšlení nad návrhem toho pole ve tvaru mnohoúhelníka mě rovněž na chvíli napadlo, že by mohlo mít podobu kruhu, nebo stylizované pavoučí sítě, a fajnovější grafické provedení. Je možné si pustit na stránkách programu malé video, z kterého je více pochopitelné, o co tu jde, a potom to zase dává lepší smysl, když herní pole vypadá jako deštník viděný shora.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Tubularix
fri 13. 05. 2010, 22:32:51
Odpovědět  Odkaz 
Před časem jsem udělal překlad ke hře Tanglet s tím, že aby se to dalo používat, bude potřeba dodat vhodný slovník a pak vyřešit otázku tvorby "kostek".

Seznam slov jsem dodal ten, který jsem předtím na základě upozornění na jeho dostupnost po nutných hrátkách s kódováním a znaky, aby to bylo k něčemu, dodal pro jinou hru, kterou jsem zatím ve svém deníku nezveřejnil (jde o scrabble) - jde o databázi tvarů, která zhruba vychází na polovinu slovníku, který se používá na turnajích v ČR. Počet něco přes 700 000 tvarů. A rovnou řeknu, že je tam dost slov, která jsem viděl asi poprvé v životě.

Třeba Tanglet vyjde brzy, ale kdyby se někdo nemohl dočkat toho, až uvidí, že po třech minutách kry (obvyklá hra) nahraje tak 7 bodů ze 300 možných (to by musel do klávesnice mlátit nejspíš rychleji než stenotypistka a myslet rychleji jak jeho osobní počítač) jako já, tak ať se ozve - nahraju slovník i soubor s kostkami, popíšu, jak jsem upravil dva soubory ve zdrojácích, aby to bylo v češtině, a hurá na to - tabulka "nejlepších výsledků" čeká, až si kvůli ní začnete rvát vlasy a otvírat pusu naprázdno při němém výkřiku. :-)

(Možná by pomohlo zjednodušit ten seznam slov, která to díky dodanému slovníku nabízí; ten soubor by se pak v nastavení výběrem měnil podle toho, na co si tak kdo troufá. Jo, podívám se možná časem třeba ještě po něčem, co je desetkrát menší.)
Tanglet
fri 13. 05. 2010, 22:36:52
Odpovědět  Odkaz 
Úplně jsem zapomněl změnit nadpis poznámky - hra se jmenuje Tanglet; viz qt-apps.org.

+ oprava: "hry" ne "kry"

Instalace je po úpravách, když je v počítači pro kompilaci základní vybavení, bezproblémová.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016