přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Xnoise

Xnoise

01_Xnoise.png

Vývoj Xnoise skončil, protože na vývoji tohoto programu nepracuje žádný člověk.


reklama

O Xnoise jsem už jednou pro obecenstvo sledující dění na internetu napsal. Bylo to v závěru roku 2012. Tehdy jsem už nějakou dobu pro Xnoise dělal překlad rozhraní do češtiny. A teď si představte, jak jsem byl překvapen, když mi do poštovní schránky přišlo oznámení jistého správce balíčku pro distribuci Mageia jménem Jani Välimaa týkající se ukončení práce na přehrávači z důvodu nedostatku mužstva.

02_Xnoise.png

Seems xnoise is dead in upstream so I decided to drop it from the distribution.
It only existed in cauldron for a limited time.

However we can revive xnoise later if someone steps forward and starts to
maintain it in upstream again.

03_Xnoise.png

Rychle jsem se přesvědčil, že je tomu vskutku tak. Takto pěkně vyvedené oznámení o uvedení projektu do stavu klidu kvůli prázdnotě objevivší se nad židlí vývojáře jsem snad ještě neviděl. Je to pěkný náborový plakát.

04_Xnoise.png 

Jak to bude dál? Co s tím uděláš? Taky nemusíš dělat vůbec nic. Přehrávač přehrává.

Přiznávám se, že jsem Xnoise dlouho sledoval spíše ze zájmu daného prací na překladu. Dnes je spousta dobrých programů, nebo alespoň dostačujících. Je tu velká rozmanitost. Moje odpověď byla patřičně hrubá. To jsem udělal, aby neměl ctihodný Jani Välimaa pocit, že to nikoho nezajímá.

Připomeňme pár základních údajů. Přehrávač vyvíjel Jörn Magens (a další). A jestli chcete být v obraze, tak si honem přečtěte moje poznámky. V Mageie můžu provozovat verzi 0.2.21. Vypadá to, že rozhraní bylo zdokonaleno a jeho myšlenka dotažena. Jednoduché.

Přehraje to asi skoro všechno (všechno, co dokáže přehrát Gstreamer). V Shotcutu jsem si vytvořil zkouškové video, na kterém je moravská trikolóra s pořadím zemských barev bílá, červená a modrá.

05_Xnoise.png

Toto je přehled alb. Dají se přepínat zobrazované informace Umělec - Album - Žánr - Rok. Pak se můžete vrátit do seznamu skladeb.

 06_Xnoise.png

Když se na chvíli podrží ukazovátko myši nad oknem, kde je vidět text Hudba, tak se velikost okna přizpůsobí a odkryje se zbytek skupiny: Videa, Naposledy přehráno a Nejhranější.

10_Xnoise.png

Klepnutí pravým tlačítkem na položku odhalí související nabídku složenou z vhodných činností sestavených podle okolností.

07_Xnoise.png08_Xnoise.png09_Xnoise.png

Kdo chce, pohraje si s ekvalizérem.

 12_Xnoise.png

Kdo nechce, projde si střídmé volby Nastavení. Moc toho není potřeba.

 13_Xnoise.png11_Xnoise.png

Snadno si přidáte složku se soubory, které budou tvořit vaši knihovnu zobrazenou v prohlížeči médií v hierarchické stromové struktuře.

14_Xnoise.png15_Xnoise.png

Xnoise se, údajně na rozdíl od jiných přehrávačů, soustředí na seznam skladeb, a ten přehrává a přehrává a přehrává.

 16_Xnoise.png

Popisná data se dají upravovat.

17_Xnoise.png

Myslím, že i když je tu ta zmiňovaná přestávka, kdy doslova nejsou lidi, je Xnoise pěkný počin, který má za sebou leta snažení a výsledků, a stojí za to mu dát příležitost, protože prostě padne do ruky.Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 2,33 | Hodnotilo: 6
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Xnoise - aktualizace překladu
fri 30. 08. 2014, 09:13:38
Odpovědět  Odkaz 
Vylepšený překlad (soubor xnoise.mo) jsem nahrál na stránky http://obvyklemisto.webgarden.cz/.

Použití: Určeno k přepsání staršího souboru xnoise.mo v cestě /usr/share/locale/cs/LC_MESSAGES
Xnoise
fri 31. 08. 2014, 18:28:59
Odpovědět  Odkaz 
A hele, objevil se druhý kamarád prvního kamaráda. Bylo by samozřejmě domýšlivé myslet si, že jej některý z obrázků rozžhavil do žluta.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016