přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky

Jak stáhnout multimediální obsah z Internetu
Vážně 27. 01. 2016, 10:38:02
Odpovědět  Odkaz 
Za takové rádoby články redakce platí?
Nespletl si autor zaměření webu a název?

Se to mělo jmenovat : Najdi odkaz.

Autor se problematiky ani nedotkl, jen je tu uveden jakýsi
návod, který (funguje to vůbec?) je naprosto nesrozumitelný-
nepoužitelný v praxi.

Tohle patří na nějaký zapadlý blog a ne na seriozní web, kde
lidé hledají specificky zaměřené informace. Umí autor víc než jen
googlit a splácávat tyhle zápisky?
Re: Jak stáhnout multimediální obsah z Internetu
videomaniak 29. 01. 2016, 10:39:53
Odpovědět  Odkaz 
nechápu tenhle komentář, vychází mi, že jsi to ani nezkusil ale podle tebe je to psané špatně.
Rozhodně nejsem guru, ale i tak sem to pochopil a ono to skutečně funguje :-)

Díky autorovi. Jen škoda, že tam není napsáno, jak ten skript nastavit a spustit. Musel sem googlit a na potřetí se zadařilo. - lua skript.lua :-)
Za mě má autor 1 a prosím moc o pokračování (bude nějaké?). protože kde selžou grafické aplikace, může pomoci tohle (a pomohlo) ale i tak sou weby, kde selže i zdejší popis :-(
ještě jednou dík a nenechte se otrávit, pokračujte. Já jdu sledovat oblíbené seriály , které se dávno nevysílají (to co se dnes vysílá v tv je na shi...)
Vladislav Konopík Jak stáhnout multimediální obsah z Internetu
Vladislav Konopík 27. 01. 2016, 10:59:11
Odpovědět  Odkaz 
Ehmm... NO COMMENT
Tomáš Crhonek Jak stáhnout multimediální obsah z Internetu
Tomáš Crhonek 27. 01. 2016, 11:06:10
Odpovědět  Odkaz 
Ještě bych doplnil vynikající program youtube-dl, který navzdory svému názvu umí také stahovat z jiných služeb (viz seznam: youtube-dl --list-extractors). Zvládá navíc stahování celých kanálů nebo vybraných playlistů.
Re: Jak stáhnout multimediální obsah z Internetu
Jirka 28. 01. 2016, 22:46:33
Odpovědět  Odkaz 
Myslíte YTD (Pepak)? Použil jsem to jen párkrát (nejsem videomaniak, možná spíš videofob ;-) ), ale potvrzuji, že zcela normálně funguje ve Wine...
Re: Re: Jak stáhnout multimediální obsah z Internetu
tsohg 29. 01. 2016, 01:22:40
Odpovědět  Odkaz 
https://rg3.github.io/youtube-dl/
Jak stáhnout multimediální obsah z Internetu
Dominik 27. 01. 2016, 12:42:17
Odpovědět  Odkaz 
Ďakujem za prínosný článok.
AdBlock a reklama
Dominik 27. 01. 2016, 13:25:10
Odpovědět  Odkaz 
@šéfredaktor: AdBlock nie som ochotný za žiadnych okolností vypnúť a nepovoľujem v ňom vôbec žiadne reklamy. Mne príde byť dnešná forma reklamy už z princípu ako nesprávna. Reklamy podľa mňa porušujú slobodnú vôľu jedinca tým, že mu nasilu servírujú informácie, o ktoré on nikoho nežiadal a ktoré možno vyslovene nechce vedieť (napríklad už len z toho dôvodu, že odvádzajú pozornosť, preblikujú, snažiac sa zaujať...). Ešte ako tak by som bol ochotný prijať napríklad tematicky zameranú a nie príliš nápadnú "reklamu", napríklad ponuky práce v IT, ale prepáčte, reklama na spodné prádlo na stránkach LinuxEXPRESu je vyslovene nechutná!
Zaujímalo by ma, koľko asi tak LinuxEXPRES ročne zarobí za jedného používateľa vďaka tomu, že sa mu zobrazia reklamy? Predpokladám, že to nebude žiadna závratná čiastka. Som radšej ochotný priamo zaplatiť, než "platiť" tým, že mi niekto vnucuje reklamy, ktoré nechcem vidieť. Je možné nejako finančne prispieť? Napríklad by sa mohla vypísať nejaká odporúčaná výška ročného príspevku pre tých, ktorí používajú AdBlock.
Jak stáhnout multimediální obsah z Internetu
Rovano 27. 01. 2016, 16:00:54
Odpovědět  Odkaz 
Adblock je "zastaralý". Doporučuji počeštěný uBlock Origin. Je napsán lépe a v jiném programovacím jazyce. Je od původního autora, kerýmu už lezlo krkem uplácení Adblocku firmama.
Jak stáhnout multimediální obsah z Internetu
Marv-CZ 28. 01. 2016, 18:45:37
Odpovědět  Odkaz 
No já nevím, ale není jednodušší si prostě do Firefoxu nainstalovat nějaký doplněk, který tyto věci umí stáhnout přímo jedním kliknutím? Já třeba používám Flash Video Downloader, který navzdory svému názvu dokáže stahovat všechna možná videa, nejen flashová a nejen z YouTube.
Vladislav Konopík Re: Jak stáhnout multimediální obsah z Internetu
Vladislav Konopík 28. 01. 2016, 19:16:44
Odpovědět  Odkaz 
Možná je to jednodušší, používat jen jeden doplněk a kliknutím si stáhnout požadované audio/video. Poradí si však jeden doplněk s např. nova,prima,čt,stream weby. Zvládne uložit live stream?

Nemohu dát podrobný návod, jak postupovat na určitých serverech = nabádání k porušování autorských práv.

Nastínil jsem nejjednoduší možnost řešení, pokud selžou různé aplikace, kde si kliknutím lze multimédium stáhnout. Existují i varianty se kterými uspejetě i tam, kde selže zde zmíněné, ale je to složitější a již se mi to nechce rozepisovat.