přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Distro

Distro

Recenze distribucí nás baví a čtenáře zřejmě také, protože se řadí mezi oblíbená témata. V této rubrice tedy najdete naše pohledy na svět linuxových distribucí. Není tam vaše oblíbená? Napište nám, váš tip rádi zpracujeme.


Recenze Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal: Obejdete se bez něj

ubuntu_circle.png

Šest měsíců uteklo jako voda a Ubuntu je tu opět s novým vydáním. Přichází pod podivným názvem kvantový kvesal a chlubí se hlavně integrací webových služeb do desktopového prostředí. Jak to vypadá v praxi? A měli byste kvesala pustit na svůj stroj?


 

Recenze openSUSE 12.2: Zpožděné, ale dobře namazané

opensuse.png

Verze 12.2 linuxové distribuce openSUSE se oproti standardnímu plánu poněkud opozdila, nicméně zítra konečně vyjde. Má smysl si ji nainstalovat místo předchozí 12.1, případně na ni z této verze aktualizovat? Následující odstavce nabízejí odpověď.


 

Na co se můžeme těšit v Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal

ubuntu_circle.png

Pomalu, ale jistě se nám blíží říjen a s ním i důležitá událost pro uživatele Ubuntu – vydání nové verze, s označením Ubuntu 12.10 Quantal Quetzal. Toto vydání sebou samozřejmě přinese různé novinky a my se nyní spolu alespoň stručně podíváme, na co se můžeme těšit a čeho se můžeme bát.


 

Lehký úvod do ekosystému openSUSE

opensuse.png

V tomto článku nastíníme průběh vývoje openSUSE a možnosti, které tento systém vývoje dává uživatelům, ať už pro použití na desktopu, nebo na serveru. Také se podíváme na změny vývoje, které se chystají do budoucna.


 

Linux Mint 13: Ve jménu skořice

linux_mint.png

Před půlrokem nás Linux Mint zaujal nevolí přizpůsobit se novým trendům v oblasti linuxového desktopu a rozhraní GNOME Shell upravil hromadou rozšíření. Ta však umožňovala pouze povrchní změny, bylo potřeba pustit se do kódu samotného GNOME – a tak vzniklo prostředí Cinnamon, které hraje prim v Linux Mintu 13.


 

Co přináší Fedora 17: Řadu novinek bez úprav

fedora_logo.jpg

Uběhlo půl roku a po dlouhém čekání, způsobeném také třítýdenním zpožděním, vyšla Fedora 17. Fedora je známá jako distribuce, která přináší jako první novinky ve světě Linuxu. Nejinak tomu bylo i nyní, tak se pojďme podívat na to, co tvůrci Fedory připravili pro uživatele tentokrát.


 

Recenze Ubuntu 12.04 Precise Pangolin: LTS jak se patří

ubuntu_circle.png

Vydání nové verze distribuce Ubuntu je vždy očekávaná událost. Dnes to platí dvojnásob – Precise Pangolin je verze s prodlouženou podporou a někteří uživatelé s ní budou žít mnoho let. Kontroverzní rozhraní Unity zároveň slaví první narozeniny. Povedlo se?


 

Srovnání linuxových distribucí

distribuce.png

Na rozdíl od systémů Microsoft Windows a Mac OS X neexistuje pouze jedna varianta Linuxu, ale mnoho distribucí. Linuxových distribucí jsou stovky a vznikají další, seznamte se s nejrozšířenějšími.


 

Co nás čeká v příštím Ubuntu 12.04 LTS

ubuntu_circle.png

S tím, jak se blíží duben, blíží se i tradiční jarní distribuční novinka v podobě vydání nového Ubuntu. Tentokráte je očekávání dvojnásob napjaté, protože se bude jednat o další verzi s prodlouženou podporou. A protože se jedná o první takovou s prostředím Unity, očekává se od ní hodně. Společně se nyní můžeme podívat, co nás již za necelé dva měsíce čeká.


 

Webconverger: Linux s jediným účelem – prohlížení webu

webconverger.png

Webconverger je specializovaná distribuce vhodná pro komerční nasazení. Recenzovaný software snadno promění běžný osobní počítač ve webový kiosek, informační kiosek nebo informační tabuli.


 

Recenze: Linux Mint 12 Lisa – Rebel ve vývinu

linux_mint.png

Linux Mint o sobě poslední dobou dává hodně vědět, protože nechce jít cestou, kterou mu vyšlapává GNOME nebo Ubuntu (ze kterého Mint vychází), ale má svoji hlavu. Ve dvanácté verzi naleznete starý GNOME Panel i překopaný GNOME Shell. Snaha se cení, ale dá se to používat?


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz