přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pro KDE

Pro KDE

Zoner Photo Studio: Alternativy pro Linux

zps.png

Program Zoner Photo Studio není třeba dlouho představovat. Jde o vyspělý správce fotografií s mnoha rozšiřujícími funkcemi. Uživatel s jeho pomocí dokáže zvládnout celý proces práce s fotografiemi, počínaje načtením RAW souborů, přes jejich zařazení do digitálního archivu, následnou editaci, až po výsledný export na internet, DVD prezentaci nebo tisk. Podíváme se na linuxové alternativy, které ZPS dokáží úspěšně nahradit.


 

Pracovní prostředí KDE4 – časté dotazy a odpovědi na ně

kde.png

KDE4 je dnes v linuxových systémech jedním z nejpoužívanějších pracovních prostředí. Po více než deseti letech vývoje máme možnost používat verzi, která si nezadá s konkurencí a představuje naprostou technologickou špičku softwarového vývoje obecně.


 

Recenze: Fedora 12 Constantine

fedora_logo.jpg

Po půlroce vychází v pořadí již dvanáctá verze linuxové distribuce Fedora. Fedora je považována za pokrokovou, ale zároveň nevyladěnou distribuci s mnoha chybami. Zlí jazykové dokonce tvrdí, že její uživatelé jsou pouze testovací opice pro komerční Red Hat Enterprise Linux.


 

Hledám chybu: nelze hromadně upravit nebo přehrát mp3

Před časem jsem si nahrál z internetových rádií několik stovek písniček. Dnes mám problém s jejich správou.


 

Recenze openSUSE 11.2

opensuse.png

Čerstvá verze "zelené" linuxové distribuce je sice podle číselného značení jen menší aktualizací, nicméně, podobně jako v dřívějších takových případech, její tvůrci slibují opět kopec nových technologií a k tomu ještě osvěžující vzhled. Je proto zcela na místě ptát se, do jaké míry získaly tyto sliby reálnou podobu.


 

Twitter klienti pro GNOME, KDE i Xfce a jeden navíc pro Firefox

twitter.jpg

Klientů pro Twitter, použitelných na Linuxu, je relativně hodně. Vybrali jsme čtyři programy, které nám přišly nejzajímavější, a porovnali jsme je. A jakou aplikaci používáte vy, pokud tweetujete z Linuxu?


 

Obsáhlá recenze Mandriva Linuxu 2010.0

mdv.png

Novinky ve zkratce: KDE4.3.2, Gnome 2.28, pro netbooky vytvořený Moblin. Rychlejší start DrakRPM či drobnosti v DrakNetConfig. Nový systém pro grafický start operačního systému, v KDE nyní bude možné hodnotit soubory, dělat si k nim poznámky, prohledávat je a mnohé další.


 

Převod zvukových formátů z kontextové nabídky v KDE

muzika.jpg

Občas je potřeba zkonvertovat nějaký ten zvukový soubor. Ať už z ošklivé MP3 do hezkého OGG nebo třeba do a z M4A používaném v iPodu. Je k tomu spousta nástrojů, jedním z jednoduchých, ale mocných je Audiokonverter pro KDE.


 

PC-BSD - Iba máličko upravený FreeBSD v grafickom šate

pcbsd.jpg

PC-BSD je nadstavba FreeBSD pre desktopové využitie s grafickým inštalátorom a najnovšími verziami balíčkov. Je tieňom FreeBSD a jeho novšie verzie prídu, akonáhle svetlo sveta uzrie budúca verzia FreeBSD. Najtypickejším aspektom PC-BSD je dôraz na nenáročnejšiu interakciu s užívateľom. Systém sa objavil v polovici roka 2005. Najprv sa pozrieme na jeho vlastnosti všeobecne, potom na výhody oproti FreeBSD a napokon na jeho negatíva.


 

Marble: atlas ve vašem počítači

marble.jpg

Téměř každý má doma atlas. Někdo jen obyčejný zašedlý školní. Někdo celou sbírku. Různě staré kusy, atlasy historických map nebo dalších těles sluneční soustavy. Mnoho lidí má rádo mapy. Kdo by se zájmem nestudoval Tolkienovu mapu Středozemě nebo třeba mapu Království českého z 16. století? V dnešní počítačové době se navíc možnosti neuvěřitelně rozšiřují. Populární mapy.cz nabízí spoustu pohledů na naši zemi. Známý Google Earth dává pocity podobné letu letadlem nad planetou. A pozadu nezůstává ani KDE se svým Marble.


 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   Následující   ››

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz