přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Britská vláda definovala „otevřené standardy“

Britská vláda definovala „otevřené standardy“

Vláda Velké Británie vydala dokument, jímž definuje, co se považuje za „otevřené standardy“ a přikázala státní správě používání takových standardů všude, kde to jde.


reklama

Vláda Spojeného království Velké Británie a Severního Irska vydala dokument, který definuje „otevřené standardy“ týkající se nejen datových formátů, ale i jiných oblastí. Za otevřený standard se považuje takový, který vznikl a je udržován otevřeným nezávislým procesem, je schválen uznávanou autoritou (např. ISO nebo W3C), je plně zdokumentován a dostupný zdarma nebo za nízký poplatek, duševní vlastnictví je neodvolatelně dostupné na bázi „royalty free“ (tj. bez poplatku za každé použití) a standard lze jako celek implementovat různými vývojovými procesy a na různých platformách.

Orgány státní správy musí tuto definici používat při zadávání veškerých zakázek v oblasti ICT (software, infrastruktura, bezpečnost apod.). Výjimkou jsou pouze případy, kdy to z jasných důvodů není možné. Vláda navíc připravuje sadu otevřených standardů a postupů pro zadávání zakázek – informace budou dostupné na webu úřadu vlády.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Britská vláda definovala „otevřené standardy“
antaresin 27. 02. 2011, 15:49:00
Odpovědět  Odkaz 
A kdy to bude u nás :)
Lukáš Jelínek Re:Britská vláda definovala „otevřené standardy“
Lukáš Jelínek 27. 02. 2011, 17:10:14
Odpovědět  Odkaz 
V blízké době těžko. Ministr Besser jde na ruku takovým, jako je OSA a BSA. A kdo si ještě vzpomene, co dříve dělal ministr Fuksa (a na to, jak vydal vyjádření BSA jako stanovisko MF), snadno pochopí, že tato vláda spíše posílí proprietární řešení a vendor lock-in.
Britská vláda definovala „otevřené standardy“
Marv-CZ 28. 02. 2011, 08:13:48
Odpovědět  Odkaz 
Vláda se ohání západními zeměmi jen ve věcech, které se jí hodí do krámu. Když by měla převzít i něco užitečného pro lidi, tak dělá mrtvého brouka. Takže asi nikdy.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016