přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Co všechno Google koupil?

Co všechno Google koupil?

Podívejte se na pěkný grafický přehled akvizicí Googlu.


reklama

Asi není žádným tajemstvím, že Google skupuje společnosti jako na běžícím pásu. Ať už jsou zaběhlé, nebo v nich jen vidí potenciál. Google je v takovém postavení, že si rizikové investice může dovolit. Vloží menší investici do mnoha firem a jedna mu nakonec všechny zaplatí. Ostatně podobnou strategii Google praktikuje i u svých služeb. Mnoho jich spustí, hodně jich ukončí (naposledy např. Google Wave) a ze zbytku se stanou všeobecně populární služby. V současnosti Google připravuje herní divizi, a tak investuje do webových herních projektů. Do společnosti Zynga, která provozuje nejúspěšnější hry na Facebooku, investoval kolem 200 miliónů dolarů, projekt Slide koupil za 182 miliónů dolarů a startup Jambool získal za 70 miliónů dolarů.

Ale to už jsem odbočil. Na webu Scores.org byla vyvěšena pěkná přehledová grafika, na které najdete důležité investice Googlu za celou dobu jeho existence. Víte, že dnes již legendární projekty jako YouTube, Picasa, Blogger nebo Android původně nevyšly z dílny Googlu?

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Roman Bořánek

Student ekonomie a v podstatě běžný uživatel, který na Linux pohlíží trochu jinak, a to hlavně z hlediska uživatelské přívětivosti, marketingu a byznysu. Baví ho Ubuntu, protože jako jedna z mála distribucí tyto oblasti nezanedbává.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME
  • Hodnocení autora: *****

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016