přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Darling: Linuxový emulátor OS X

Darling: Linuxový emulátor OS X

Darling

Článek na serveru Phoronix upozorňuje na dynamicky pokračující vývoj linuxového „emulátoru“ umožňujícího spouštět programy pro systém OS X.


reklama

Skoro každý pokročilejší uživatel GNU/Linuxu zná projekt Wine, jehož cílem je v maximální míře umožnit spouštění programů pro Windows na unixových systémech (nejen Linuxu, ale i OS X a *BSD). Řada zajímavých programů je ale napsána jen pro systém OS X (dříve známý jako Mac OS X) od firmy Apple.

Projekt Darling má za cíl řešit právě tento problém. Už dříve vznikl jakýsi wrapper, který umožňoval spouštět jednoduché programy, ale jeho autor ho neměl v plánu rozvíjet. Všiml si toho Luboš Doležel a napadlo ho, že by to mohlo být opravdu zajímavé. Pustil se do díla a rozhodl se využít projekt i pro svou diplomovou práci. Čerstvý článek na serveru Phoronix upozorňuje na to, že projekt se dynamicky posouvá kupředu a přestože ještě zbývá spousta práce, řada aplikací už je schopna s pomocí tohoto emulátoru (resp. spíše wrapperu, podobně jako u Wine) úspěšně běžet. Navíc rychlost běhu je na úrovni nativního provozu na jádře Darwin.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016