přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Doména .cz vede v IPv6 obsahu

Doména .cz vede v IPv6 obsahu

Česká národní doména drží světové prvenství v relativním množství obsahu dostupného protokolem IPv6.


reklama

Při příležitosti nadcházejícího Světového dne IPv6 publikovalo sdružení CZ.NIC informace o tom, jak na tom česká národní doména v souvislosti s IPv6 je. Dá se říct, že velmi dobře, je totiž první na světě s téměř 8 % obsahu dostupného přes IPv6 (přestože objem dat přenášený tímto protokolem zatím netvoří ani 1 promile); za posledních 12 měsíců tento podíl vzrostl pětinásobně.

Koho zajímají podrobnější statistiky, dozví se například, že u více než 9 % domén existuje MX záznam s IPv6 adresou nebo že počet IPv6 DNS dotazů na české domény je přibližně na úrovni 4 %. Co se týká alokací v prostoru IPv4, v květnu se nejvíce alokovalo v Evropě, nejvýraznější díl si ukouslo Německo. Podle dosavadního vývoje se v evropském registru RIPE NCC vyčerpají adresy IPv4 koncem letošního roku.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Jirka Vrba Doména .cz vede v IPv6 obsahu
baf 7. 06. 2011, 20:12:44
Odpovědět  Odkaz 
jen pro představu, na linuxexpres přistupuje 2,5% návštěv prostřednictvím IPV6. Za poslední půl rok je to téměř konstanta.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016