přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Evropská FSF kritizuje slovenský autorský zákon

Evropská FSF kritizuje slovenský autorský zákon

Free Software Foundation Europe oslovila slovenské poslance, aby změnili autorský zákon, který dnes nebere v úvahu svobodné licence.


reklama

Současný slovenský autorský zákon trpí velmi zásadní vadou: veškeré svobodné licence (GNU GPL, Creative Commons, BSD atd.) jsou podle něj neplatné. Podobný problém kdysi míval také český autorský zákon, byl odstraněn novelizací zákonem 216/2006 Sb. (nedávno však hrozilo, že se stejný problém opět vrátí prostřednictvím nového občanského zákoníku, který do sebe vstřebá většinu úpravy autorského práva; hrozba byla zažehnána v připomínkovém řízení).

O neplatnosti svobodných licencí na Slovensku se ví již dlouho, politici však nebyli dosud schopni proti tomu nic udělat. Proto evropská pobočka Free Software Foundation nyní oslovila poslance Národní rady Slovenské republiky, aby zákon změnili. Výzva směřuje i na obyvatele ostatních evropských zemí, aby pomohli Slovákům řešit jejich neutěšenou situaci.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog


CIO Agenda 2016