přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, freshmeat-submit se dočkal verze 2.0

freshmeat-submit se dočkal verze 2.0

freshmeat je celosvětově největší katalog unixového a platformově nezávislého softwaru. Při vkládání informací o nových verzích produktů lze místo zdlouhavého klikání použít program freshmeat-submit. Nyní byla vydána jeho verze 2.0.


reklama

Mezi uživateli systému GNU/Linux se asi najde málo lidí, kteří by neznali server freshmeat. Jedná se největší katalog unixového a platformově nezávislého softwaru na světě, čili kdo hledá nějaký program, knihovnu nebo třeba grafické téma, má zde velkou šanci najít to, co potřebuje.

Aby katalog plnil svůj smysl, je samozřejmě potřeba, aby vývojáři jednotlivých produktů udržovali údaje o nich aktuální a aby včas informovali o každé nově vydané verzi. To lze činit prostřednictvím webového rozhraní, ale jde o poměrně zdlouhavou a nepříjemnou práci. Proto vznikl program (přesněji skript) freshmeat-submit, který se serverem freshmeat komunikuje pomocí XML-RPC a umožňuje tuto činnost výrazně zjednodušit. Čerstvá verze 2.0 je oproti těm starším výrazně přepsána a je přizpůsobena novému freshmeat API 3.0 založeném na formátu JSON.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016