přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, GCC 4.9: Silvermont, C++14 a ubsan

GCC 4.9: Silvermont, C++14 a ubsan

GCC

Připravovaná verze 4.9 kompilátorové sady GCC přinese například podporu architektur Silvermont a RX, vylepšení podpory jazykových standardů C++14 a C++11, sanitizér nedefinovaného chování nebo barevné zvýraznění chybových zpráv.


reklama

Verze 4.9 kompilátorové sady GNU Compiler Collection (GCC) bude vydána až v příštím roce, nicméně už dnes je zřejmé, že se můžeme těšit na celou řadu zajímavých novinek. Podporované architektury se rozšíří o Intel Silvermont (SoC pro tablety, embedded zařízení a další „větší“ mobilní přístroje; pro telefony je určena architektura Merrifield) a Renesas RX (konkrétně RX100, RX200 a RX600; jedná se o mikrořadiče pro ovládání různých přístrojů). V oblasti jazyků bude vylepšena podpora připravovaného standardu C++14 a existujícího C++11, výchozí verzí jazyka Ada bude nově Ada 2012.

Ve verzi 4.8 přibyly do GCC dva sanitizéry (adresní a vláknový), nyní přichází třetí: UndefinedBehaviorSanitizer (ubsan), který má za cíl odhalovat nedefinované chování kódu. AddressSanitizer bude nově podporován i pro architekturu ARM. Drobným, ale užitečným vylepšením (pro ty, kdo používají GCC bez nějakého grafického IDE) bude možnost barevného zvýrazňování diagnostických zpráv, umožňující na první pohled rozlišovat různé úrovně chyb a rychle se orientovat ve struktuře zpráv. 

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,33 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016