přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google Chrome slaví druhé narozeniny

Google Chrome slaví druhé narozeniny

Google svůj prohlížeč dokázal velmi rychle prosadit a nyní už je z něj silný hráč, se kterým musíme počítat.


reklama

Když 2. září 2008 Google zveřejnil prohlížeč Chrome, vzbudil sice zvědavost, ale žádné velke nadšení. Chrome byl rychlý a nenáročný, ale měl velmi málo funkcí. Málokoho by asi napadlo, že se za dva roky tak vypracuje. Chrome a jeho open-source vydání Chromium stále lákají nové uživatele a postupně nabírají cenná procenta. 

V globálním měřítku už je třetím nejoblíbenějším prohlížečem a používá ho kolem devíti procent uživatelů. Na technických serverech (což je paradox, protože původně byl Chrome považován za prohlížeč pro nejméně zkušené uživatele) dostanete ještě mnohem vyšší čísla. Například u nás na LinuxEXPRES.cz má dvacetiprocentní zastoupení. Zdá se, že by Chrome mohl začít ohrožovat Mozilla Firefox. Firefox má sice zatím velký náskok, ale o Chrome se hodně píše a jeho vývoj je progresivnější – probíhá nepřetržitě, aktuálně se pracuje už na sedmé verzi. Ale to už jsou spekulace. Tak všechno nejlepší.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Roman Bořánek

Student ekonomie a v podstatě běžný uživatel, který na Linux pohlíží trochu jinak, a to hlavně z hlediska uživatelské přívětivosti, marketingu a byznysu. Baví ho Ubuntu, protože jako jedna z mála distribucí tyto oblasti nezanedbává.


  • Distribuce: Ubuntu
  • Grafické prostředí: GNOME
  • Hodnocení autora: *****

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016