přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Google přechází na IPv6

Google přechází na IPv6

Google ve své firemní síti přechází na protokol IPv6. Konečným stavem bude síť čistě na tomto protokolu.


reklama

Firma Google vyčerpala veškeré IPv4 adresy, kterými disponovala. Používala totiž veřejné adresy i ve své vnitřní síti. Muselo se to nějak řešit, a to „nějak“ v tomto případě znamená migraci na nový protokol IPv6. Cílem je mít tento protokol všude a nakonec se zcela oprostit od IPv4. Firemní síť propojuje více než 200 poboček po celém světě se zhruba 30 000 zaměstnanců.

Při přiřazování IPv6 adres Google postupuje podle RFC 5375. Každá pobočka dostává adresní blok /48, každá budova blok /56 a každá VLAN blok /64. Přidělování adres konkrétním zařízením je řešeno pomocí SLAAC. Musely být vyvinuty či upraveny různé nástroje a aplikace používané firmou (včetně monitoringu sítě), řešit se muselo samozřejmě také internetové připojení jednotlivých poboček pomocí IPv6.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016