přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Honeynet: útoky na přelomu roku

Honeynet: útoky na přelomu roku

CZ.NIC

V blogpostu jsou také zmíněny zdroje útoků, cílové porty, zachycený malware nebo nejčastější kombinace přihlašovacích údajů na službu SSH.


reklama

Jiří Machálek z Laboratoří CZ.NIC připravuje pro blog správce české národní domény čtvrtletní výstupy z projektu honeynet. Poslední analýza získaných dat byla publikována dnes ráno.

V blogpostu s názvem Honeynet: útoky na přelomu roku jeho autor mimo jiné píše: „Nejvýrazněji se na statistikách podepsal autonomní systém AS3462 z Tchaj-wanu s počtem 372 unikátních IP adres. Opakuje se tak situace z minulého období. Počítače z tohoto rozsahu šířily 100 různých variant malware, z toho dvě se dostaly do TOP 10 za poslední sledované období (viz první a druhý malware na VirusTotal); jedna z těchto dvou byla šířena z jediné IP adresy. Tento AS sám o sobě zajistil Tchaj-wanu první příčku ve srovnání s ostatními státy světa.“

V textu jsou dále představeny nejčastější zdroje útoků, cílové porty, zachycený malware nebo nejčastější kombinace přihlašovacích údajů na službu SSH.Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Vilém Sládek, CZ.NIC
Public Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016