přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, HP je platinovým členem Linux Foundation

HP je platinovým členem Linux Foundation

Linux Foundation

Novým platinovým členem Linux Foundation se stala firma Hewlett-Packard.


reklama

Linux Foundation je nezisková organizace, která se stará o podporu vývoje, rozšiřování a propagace Linuxu. Jejími členy jsou firmy, organizace i jednotlivci se zájmem o Linux. Poskytují finanční prostředky na plnění cílů organizace nebo pomáhají i jiným způsobem. Podle výše finanční podpory se členové dělí na platinové, zlaté, stříbrné a ostatní členy.

Novým platinovým členem (tedy s nejvyšším příspěvkem) se nyní stala firma Hewlett-Packard. Dosud měla tato firma zlaté členství, podporovala tedy Linux Foundation významně už dříve. Povýšení členství, a s tím související vyšší podporu, považuje firma za svou dlouhodobou strategickou investici. Daniel Cooper z magazínu Engadget se domnívá, že by to mohlo pomoci i operačnímu systému webOS, který firma kdysi získala akvizicí společnosti Palm, následně ukončila aktivní vývoj a později oznámila plán otevřít zdrojové kódy (té části, která je dosud proprietární).

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016