přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Indický návrh řízení Internetu bude diskutován v Ženevě

Indický návrh řízení Internetu bude diskutován v Ženevě

Indický návrh na zavedení nových administrativních mechanismů pro řízení Internetu bude diskutován na setkání v Ženevě pod vedením CSTD.


reklama

Indická vláda v loňském roce předložila Valnému shromáždění OSN návrh na zavedení nových administrativních mechanismů pro řízení Internetu, které by měly nahradit současný model, ve kterém má rozhodující slovo organizace ICANN. Podobné snahy mají i další státy, zejména Rusko, Čína, Kazachstán a Uzbekistán. O návrhu by se mělo nyní diskutovat na setkání v Ženevě, které se uskuteční pod vedením Komise pro vědu a techniku pro rozvoj OSN (UN CSTD).

Podle indického návrhu by se měl ustavit Výbor pro internetové politiky (CIRP), který by měl připravovat internetové politiky, dohlížet na standardizační organizace, vyjednávat internetové dohody a rozhodovat spory související s Internetem. CIRP by měl být financován OSN, provozován Konferencí OSN obchodu a rozvoji a za svoji činnost odpovídat Valnému shromáždění OSN.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog