přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Inferno OS pro Android

Inferno OS pro Android

Distribuovaný svobodný operační systém Inferno OS je nyní k dispozici i pro přístroje se systémem Android.


reklama

Operační systém Inferno OS vznikl již v roce 1995, nicméně příliš známý není. Od roku 2004 je šířen jako svobodný software. Při jeho konstrukci byly do značné míry využity zkušenosti se systémem Plan 9, ostatně Inferno OS využívá kromě jiného i protokol 9P2000 (známý též jako Styx) vytvořený pro Plan 9. Klíčovými vlastnosti je přenositelnost aplikací mezi hardwarovými architekturami, k čemuž se využívá běh programů na virtuálním stroji (Dis virtual machine), a dále síťová transparence (jednotný přístup k místním i vzdáleným prostředkům).

Inferno OS je nyní k dispozici také pro přístroje (telefony, PDA, tablety atd.) s operačním systémem Google Android. Nahrazuje zde prostředí Java, běží přímo nad linuxovým jádrem. Aplikace pro Inferno OS se tvoří v jazyce Limbo. Správce oken byl oproti desktopové verzi poněkud upraven, aby lépe vyhovoval specifickému prostředí mobilních přístrojů.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016