přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Intel pracuje na síťovém stacku pro malé systémy

Intel pracuje na síťovém stacku pro malé systémy

Intel

Běžný síťový stack v dnešním Linuxu je poměrně objemný a komplikuje tak nasazení na systémy s velmi malou pamětí. Firma Intel proto vyvíjí úspornější verzi, která by bez problémů běhala například na SoC Quark.


reklama

Síťový stack v dnešních verzích linuxového jádra zabírá sám o sobě okolo 400 KB, což je pro systémy s velmi malou pamětí (jako je například Intel Quark) neúnosně mnoho. Při paměti 2 MB ho nelze použít vůbec, u 4 MB jde o velký luxus. Společnost Intel proto pracuje na úspornější verzi, která by umožňovala bezproblémový běh například právě na zmíněném systému Quark.

Nový stack vychází z toho standardního – jsou z něj ale odstraněny nepotřebné funkce (běžný stack obsahuje mnoho takových, které běžně nebývají potřeba). Navíc se využívá i linkovací optimalizace (LTO), která automaticky odstraňuje další nevyužívané části kódu. Výsledkem je velikost okolo 170 KB, tedy ani ne poloviční.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,33 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Intel pracuje na síťovém stacku pro malé systémy
Pavel Šimerda 7. 05. 2014, 12:26:10
Odpovědět  Odkaz 
Hmm, to zní zajímavě.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016