přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, ISP přiškrcují BitTorrent

ISP přiškrcují BitTorrent

Podle provedených testů 32 % světových ISP přiškrcuje datový tok protokolu BitTorrent.


reklama

Jak vypadá síťová neutralita v praxi, lze sledovat například na přístupu poskytovatelů internetového připojení k různým „pirátským“ protokolům. Podle zjištění deníku The New York Times se u ISP poměrně zhusta vyskytuje přiškrcování komunikačního protokolu BitTorrent. Celkem bylo v období od ledna do října 2011 provedeno po celém světě 121 247 testů. K ověření byl použit program Glasnost.

Celosvětově bylo zjištěno přiškrcování datového toku v 32 % případů. V USA činil podíl (u širokopásmových připojení) 23 %, naopak ve Velké Británii bylo škrcení zjištěno ve více než 50 % u šesti velkých ISP, u BT byl podíl dokonce 74 %. Ve Francii a hlavně v Německu bylo omezování toku mnohem méně časté. Výsledky pro Česko bohužel nejsou známy, nicméně každý si může zmíněným programem své připojení otestovat.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016