přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jim Whitehurst: Současný obchodní model softwaru je špatný

Jim Whitehurst: Současný obchodní model softwaru je špatný

Jim Whitehurst, ředitel firmy Red Hat, označil současný obchodní model pro podnikový software za špatný. Je podle něj příliš drahý, necílí na potřeby uživatelů a hlavně ponechává veškeré riziko implementace nových systémů na šéfech zodpovědných za oblast IT.


reklama

Jim Whitehurst, ředitel známé „linuxové“ společnosti Red Hat, zkritizoval na konferenci Interop v New Yorku obchodní model, jehož prostřednictvím se dnes poskytuje software pro nasazení ve firmách. Považuje ho za od základu špatný, a to hned z více důvodů. Dodavatelé podle něj „musí hádat, co zákazníci chtějí a existuje neshoda mezi tím, co zákazníci chtějí a co dostanou. Války v přidávání nových funkcí nejsou to, po čem zákazníci touží.“

Za problém současného modelu považuje také vysokou cenu. Ta má podle něj dva důvody (pramenící z modelu): způsob vývoje softwaru a problém s přechodem zákazníka na jiný produkt. Navíc vedoucí IT oddělení ve firmách nesou veškerá rizika případné nefunkčnosti, protože se platí za software dříve, než tento začne sloužit. Jako řešení Whitehurst nabízí open source software a zdůrazňuje, že cloud computing nyní stojí na křižovatce, ze které vedou dvě cesty - jedna do „obezděné zahrady“ a druhá připomínající evoluci Internetu.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016