přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Již 10 % webů dostupných přes IPv6

Již 10 % webů dostupných přes IPv6

Podle zjištění sdružení CZ.NIC je již 10 % českých webů dostupných protokolem IPv6.


reklama

Přestože podíl protokolu IPv6 na objemu internetové komunikace je zatím malý, poměrně rychle se zlepšuje podpora tohoto protokolu na straně serverů - a to jak webových, tak DNS. Podle čerstvých zjištění správce české národní domény, sdružení CZ.NIC, má již každý desátý web v doméně .cz svůj záznam typu AAAA, má tedy přiřazenu adresu IPv6. Téměř stejně dobře jsou na tom poštovní servery, které se také blíží k 10 %. U autoritativních DNS serverů je dostupnost IPv6 dokonce 48 %.

Ondřej Filip se sdružení CZ.NIC připomíná, že se bude 6. června konat druhý Světový den IPv6, v jehož rámci se mnoho významných internetových subjektů chystá (podobně jako v loňském roce) zapnout podporu IPv6. Letos by však již měla zůstat zapnutá nastálo.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016