přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Jolicloud plánuje vydať svoj vlastný netbook

Jolicloud plánuje vydať svoj vlastný netbook

reklama

H-online priniesol správu, že Jolicloud, firma vyrábajúca rovnomennú distribúciu linuxu sa chystá vydať vlastný netbook.

Netbook sa bude volať Jolibook a pobeží na ňom najnovšia verzia Jolicloudu. Pod kapotu je plánovaný procesor Intel Atom 550 a tiež 250GB hard disk. Veľosť harddisku je trochu prekvapivá, pretože Jolicloud sa svojím interfacom zameriava hlavne na spúšťanie apliaci z webu.

Distribúcia Jolicloud vyšla v októbri vo verzii 1.1, a vychádza z Ubuntu 10.04 čo je oproti predchádzajúcej verzii postavenej na dosluhujúcom Ubuntu 9.04 dôležitý update. Okrem novších balíčkov (napr. Chromium 7, Open Office 3.2.1 ...) sa však uživateľské rozhranie, ani zameranie na web-aplikácie nemení. Otázkou je, ako takýto netbook bude súperiť napríklad s netbookmi s novým uživateľským rozhraním Ubuntu Unity.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Adam Saleh

Adam Saleh

Bratislavčan, informatik, mat-fyzák a turista.


  • Distribuce: Fedora 13/Ubuntu 10.10
  • Grafické prostředí: GNOME
  • Hodnocení autora: *Public Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016