přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kali Linux získal plynulé aktualizace

Kali Linux získal plynulé aktualizace

Kali Linux

Bezpečnostní linuxová distribuce Kali Linux získala novou verzí 2016.1 systém plynulých aktualizací (rolling releases), založený na čerstvých balíčcích Debian Testing.


reklama

Kali Linux je speciální linuxová distribuce určená pro penetrační testy a další oblasti testování počítačové bezpečnosti. Je založena na distribuci Debian a dosud používala podobný model aktualizací jako právě tato distribuce (tedy vydávání velkých verzí, které byly ve třech stavech aktuálnosti, a drobných aktualizací v rámci těchto verzí).

S novou verzí 2016.1 přichází nový model, který se již zkoušel dříve, ale nebyl snadno použitelný: rolling update (též rolling releases; česky se označuje jako plynulá aktualizace). Systém tedy bude používat vždy aktuální software vycházející z balíčků Debian Testing. Novinkou je také Kali Linux Package Tracker, nástroj umožňující sledovat na webu nebo formou e-mailů vývoj distribuce.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Kali Linux získal plynulé aktualizace
Lenka 26. 01. 2016, 21:33:10
Odpovědět  Odkaz 
PRVNÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ
Tak to je BOMBA, asi přejdu na KALI! Jen ať si hezky Rollovat Kali Linux budu :-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016