přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kdenlive by mohl opět ožít

Kdenlive by mohl opět ožít

Kdenlive

Hlavní vývojář programu Kdenlive byl nalezen živý a zdravý. Projekt by mohl opět pokračovat, i když asi s jinými tvůrci.


reklama

Před časem to vypadalo, že je konec s projektem videoeditačního programu Kdenlive. Jeho hlavní vývojář Jean-Baptiste Mardelle beze stopy zmizel a aktivita v projektu ustala. Nyní je ale opět naděje, že Kdenlive bude pokračovat. Lídr projektu byl nalezen živý a zdravý; bohužel ale ztratil motivaci pokračovat (což souvisí i s významným refaktoringem, se kterým v Kdenlive začal).

Vincent Pinon, který původního vývojáře vypátral, však následně získal pro projekt další zájemce, kteří by mohli ve vývoji prokračovat. Velké úkoly, které ale před vývojáři stojí (například portace na Qt5 nebo využití výkonu GPU), však téměř jistě nepřijdou na řadu dříve než koncem roku 2014 či začátkem 2015.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 4
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Kdenlive by mohl opět ožít
Jirka 22. 12. 2013, 20:12:04
Odpovědět  Odkaz 
paráda, byla by škoda nechat kdenlive umřít. Já momentálně stříhám reportáž ze závodů veteránů a jsme velmi spokojen, dříve jsme jel na Pinanacle, což byl velmi příjemný SW pro lamy, kdenlive je o level výše, pracuje se sním intuitivně a přitom má možnosti o kterých se mi na Pinnaclu mohlo jen zdát.
Kdenlive by mohl opět ožít
fri 22. 12. 2013, 21:32:45
Odpovědět  Odkaz 
Před delší dobou jsem začal dělat překlady dvou videoeditorů, jeden Qt a druhý Gtk - pro jistotu.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016