přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Kickstarter podlehl útoku, změňte si hesla

Kickstarter podlehl útoku, změňte si hesla

Kickstarter

Crowdfundingový server Kickstarter se stal terčem úspěšného útoku a útočníci získali přístup k uživatelským údajům. Uživatelům se doporučuje si co nejdřív změnit heslo.


reklama

Na crowdfundingový server Kickstarter byl podniknut úspěšný útok. Útočníkům se podařilo získat přístup k uživatelským údajům – jménům, e-mailovým adresám, telefonním číslům a zahešovaným heslům. Čísla platebních karet nezískali, navíc je Kickstarter ani celá neukládá. Provozovatelé opravili zranitelnost umožňující daný typ útoku a po čtyřech dnech (během kterých podle jejich slov probíhalo intenzivní vyšetřování) dali situaci na vědomí uživatelů, kteří by si měli samozřejmě co nejdřív změnit heslo.

Co se týká ochrany hesel, ta starší byla hešována osolená pomocí starého, dnes již nedoporučovaného algoritmu SHA-1, pro novější hesla byl použit bcrypt. Na dvou uživatelských účtech proběhla po útoku blíže nespecifikovaná neautorizovaná aktivita, u ostatních účtů údajně k žádné podezřelé aktivitě nedošlo.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 3
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blog


CIO Agenda 2016