přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Komisařka připravila svůj návrh síťové neutrality

Komisařka připravila svůj návrh síťové neutrality

Evropská unie

Evropská komisařka Neelie Kroes připravila pro Evropský parlament návrh nařízení o zajištění síťové neutrality.


reklama

Neelie Kroes je místopředsedkyní Evropské komise a má na starosti „digitální agendu“. Nyní připravila návrh nařízení o síťové neutralitě, kterým by se měl zabývat Evropská parlament. Podle tohoto návrhu by měla být zajištěna „No Disconnect“ strategie, tedy že by nikdo neměl být odpojován od Internetu (a bylo zajištěno jeho svobodné využívání).

Dalšími pilíři návrhu jsou záruka minimální rychlosti a volba poskytovatele připojení. ISP by neměli smět omezovat komunikaci určitého typu (například tu, která je pro ně do určité míry konkurenční; to se týká třeba VoIP komunikace, která konkuruje hlasovým službám daného poskytovatele). Na druhou stranu by měla být možnost mít za příplatek vysoce kvalitní, garantované spojení (na rozdíl od standardní komunikace typu „best effort“).

Nizozemská poslankyně EP Marietje Schaake návrh podporuje. Podle ní by uzákonění síťové neutrality, jak již funguje v Nizozemsku, mělo být zavedené v rámci celé Evropské unie.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016