přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Linuxová platforma pro zpracování signálů

Linuxová platforma pro zpracování signálů

Na Embedded Systems Conference v Bostonu byl představen novou platformu SDR-2010 pro zpracování signálů, využívající ke komunikaci rozhraní PCI Express a pracující se systémem Linux. Je určena především pro vojenské aplikace.


reklama

Konstruktéři z firmy Spectrum Signal Processing (součást Vecima Networks Inc.) představili na Embedded Systems Conference v Bostonu novou platformu SDR-2010 pro zpracování signálů. Využívá desky PRO-2910 s rozhraním PCI Express, přes které komunikuje s programovatelnými hradlovými poli, digitálními signálovými procesory a dalšími moduly pro vstup a výstup dat. Jako operační systém se na této platformě používá Linux.

Hlavním sektorem použití mají být vojenské aplikace, zejména oblast elektronického boje, vojenská satelitní komunikace a výzvědná činnost včetně širokorozsahové spektrální analýzy a vícekanálové směrové detekce.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016