přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Microsoft: spolupráce se Sambou funguje dobře

Microsoft: spolupráce se Sambou funguje dobře

Technologie Samba, implemenentující síťový protokol SMB/CIFS (pro přístup k souborům a tiskárnám), byla původně vyvíjena s použitím reverzního inženýrství, protože vývojáři neměli k dispozici oficiální specifikace. V roce 2007 však byla podepsána smlouva se společností Microsoft, na jejímž základě mají vývojáři přístup k dokumentaci. Microsoft tvrdí, že spolupráce s vývojovým týmem Samby funguje dobře.


Počítače se systémy Microsoft Windows používají pro přístup ke vzdáleným souborům a tiskárnám protokol CIFS (též SMB). Již velmi dávno vznikl projekt Samba, jehož cílem bylo umožnit podporu této technologie i na serverech a stanicích s jinými operačními systémy. Microsoft dlouho neposkytoval dokumentaci potřebnou pro přímou implementaci komunikačního protokolu, proto se vývojáři uchylovali k reverznímu inženýrství, což znamenalo pomalý vývoj a nepříliš dokonalou implementaci.

V roce 2007 však Microsoft umožnil na základě podepsané dohody využití své dokumentace pro účely vývoje Samby. Dosavadní úroveň spolupráce Microsoft hodnotí jako velmi dobrou, dokonce do Samby i přímo přispívá svými zdrojovými kódy. Další informace, stejně jako videozáznam rozhovoru s Tomem Hanrahanem, ředitelem Microsoft Open Source Labs, přináší magazín itnews.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog